23 вересня 2017, субота

Телескоп Hubble знайшов щось схоже на воду на супутнику Юпітера

коментувати
Гейзери на Європі
Ілюстрація NASA

Гейзери на Європі

NASA виявило нові докази існування гейзерів на поверхні супутника Юпітера - Європи. Вчені обережно припускають, що вдалося сфотографувати саме воду.

У понеділок 26 вересня NASA представило нові фотографії, зроблені за допомогою космічного телескопа Хаббл, і вони, ймовірно, показують струмені водяної пари, які бризкали з гейзерів Європи, повідомляє Science Alert.

Команді астрономів з Інституту досліджень космосу вдалося отримати нові докази існування гейзерів на поверхні Європи. Вченим вдалося зафіксувати викиди, які, ймовірно, складаються з води. Ймовірно, Європа містить під поверхнею в два рази більше рідкої води, ніж усі океани Землі.

"Десять років тому або близько того, ми поняття не мали, що можуть існувати кілька глобальних океанів в межах нашої Сонячної системи. Тепер подібна точка зору стає загальноприйнятою", - говорить один з команди вчених, Боб Паппалардо. "Супутникові океани можуть бути найбільш зручними місцями для виникнення життя у Всесвіті".

Тим не менш, Паппалардо та інші дослідники закликають з обережністю віднестися до нових даних. Справа в тому, що отримані знімки відрізняються дуже високою зернистістю і поганою якістю.


1_03
1_03


Тому вчені не можуть гарантувати, що струмені на Європі - це саме вода. Надійно підтвердити склад викидів вдасться лише за допомогою інфрачервоних приладів телескопа "Джеймс Вебб", який буде запущено в 2018 році.

Додамо, що Європа — один з відкритих Галілеєм супутників Юпітера. Її радіус на 200 кілометрів менше радіуса Місяця. Орбіта небесного тіла пролягає приблизно за 670 тисяч кілометрів від газового гіганта. Існування підлідного океану на Європі було передбачене на основі аналізу магнітного поля супутника, проведеного космічним апаратом Галілео наприкінці 90-х років.

ВІДЕО

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Наука ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: