25 вересня 2017, понеділок

Світлове забруднення позбавило третину населення Землі можливості бачити Чумацький шлях

коментувати
Найвище світлове забруднення спостерігається в Сінгапурі, а найнижче – в африканських країнах.

Найвище світлове забруднення спостерігається в Сінгапурі, а найнижче – в африканських країнах.

Італійські вчені з'ясували, яких масштабів досягло світлове забруднення на сьогоднішній день. За їх розрахунками, через надмірне засвічування нічного неба штучним освітленням, третина населення Землі більше не може бачити Чумацький шлях.

"Просто дивно, як кілька десятиліть зростання рівня освітленості призвели до того, що людство опинилося під завісою вогнів, які приховують від нас головне диво природи: сам Всесвіт", - говорить Фабіо Флачі з Інституту науки і технологій дослідження світлового забруднення в Італії, який очолював дослідження.

Флачі і його колеги з'ясували, що в даний час 80% жителів Північної Америки і 60% європейців позбавлені можливості бачити Чумацький шлях в нічному небі. За словами італійського вченого, в деяких країнах, таких як Іспанія, Італія, Франція і Німеччина "немає жодного місця з недоторканим нічним небом".

Найвищий рівень світлового забруднення спостерігається в Сінгапурі. Дещо відстає Сан-Марино, Кувейт, Катар і Мальта. Найменший рівень світлового забруднення спостерігається в Чаді, Центральноафриканській Республіці і на Мадагаскарі.

Дослідники відзначають, що світлове забруднення створює безліч проблем, починаючи від значних витрат енергії і грошей, до втрати біорізноманіття. Вони рекомендують по мінімуму використовувати штучне освітлення.

В кінці минулого року 16-річний австралієць Девід Леннон представив відеоролик, в якому показав, як могли б виглядати нічні пейзажі у великих містах без світлового забруднення. Він прибрав темні плями небосхилу над Лондоном, Сінгапуром та іншими мегаполісами, замінивши їх "ясним нічним небом Тасманії".

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Наука ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: