25 вересня 2017, понеділок

Судний день скасовується. Ілон Маск витратить $1 млрд, щоб запобігти повстанню машин

Ілон Маск збирається додати в свій послужний список боротьбу з Термінаторами з майбутнього

Ілон Маск збирається додати в свій послужний список боротьбу з Термінаторами з майбутнього

Батько Tesla і Space X разом з групою інвесторів з IT-індустрії заснував фонд OpenAI, який займеться дослідженнями, здатними запобігти повстанню штучного інтелекту проти людей.

Ілон Маск не часто розповідає про своє дитинство. Відома його цитата про те, що в дитинстві можна стільки всього підірвати, що він досі не розуміє, як зберіг всі свої пальці.

Логічно припустити, що Маск захоплювався науковою фантастикою, можливо, навіть був фанатом класичної франшизи Термінатор. У будь-якому випадку, він давно відомий як прихильник обережного ставлення до розробок у галузі штучного інтелекту. Раніше Маск часто висловлювався на користь необхідності контролю за розробками в цій області і жертвував гроші на дослідження, які могли б наділити машини здатністю відчувати.

Штучний інтелект — це не тільки нові можливості для людства, але і нові небезпеки, вважає Маск. Причому великі небезпеки. А раз так, то і на боротьбу з ними можуть знадобитися значні кошти.

Заснований за ініціативою Маска некомерційний фонд OpenAI збирається виділити на дослідження в області штучного інтелекту серйозну суму - $1 млрд.


Восстание машин - одна из классических тем мировой фантастики. Маск и его единомышленники хотят, чтобы это пророчество не стало реальностью
Повстання машин - одна з класичних тем світової фантастики. Маск і його однодумці хочуть, щоб це пророцтво не стало реальністю


Ці кошти будуть спрямовані на дослідження, які дозволять гарантувати, що ШІ буде доброзичливим по відношенню до людства. Такі дослідження повинні розглядати не тільки наукову і технологічну сторону розробок в області ШІ, але й етичну, переконаний Маск.

«Наше завдання — забезпечити розвиток досліджень в галузі штучного інтелекту таким чином, щоб він приносив тільки користь людству, - наголошується в офіційній заяві фонду OpenAI. - При цьому фонд не буде піклуватися про повернення інвестицій».

OpenAI продовжить традицію, згідно з якою компанії Маска віддають усі свої патенти в загальне користування, причому абсолютно безкоштовно. Зокрема, всі патенти на разробку електромобілів компанія Tesla Motors вже віддала в публічне користування.

Маск є ініціатором створення фонду і стане одним з його керівників. Другим буде Сем Альтман, творець Y Combinator — найуспішнішого в історії акселератора стартапів.

Список співзасновників вражає. Серед тих, хто висловив підтримку ідеям Маска — творець соціальної мережі LinkedIn Рейд Хоффман і великий інвестор та співзасновник PayPal Пітер Тіль. Також взяти участь у діяльності фонду збирається компанія Amazon Джефа Безоса, що є найбільшою в світі торговою інтернет-крамницею.


Инициативу Маска поддержал крупный инвестор Питер Тиль, один из основателей PayPal и первый инвестор Facebook

Ініціативу Маска підтримав великий інвестор Пітер Тіль, один із засновників PayPal і перший інвестор Facebook


Аналітики зустріли нову ініціативу Маска з великим ентузіазмом.

«Нарешті, мова зайшла про роботів, яких ми так давно чекали», - констатує оглядач ScienceAlert Пітер Докрил.

Оглядач Medium Стівен Левай вважає, що OpenAI стане дослідною лабораторією, яка зможе протистояти великим компаніям, які прагнуть монополізувати розробки в області ШІ.

“Я давно висловлював стурбованість безпекою ШІ, - пояснює Маск в інтерв'ю Medium. - Ми обговорювали цю тему з Рейдом [Хоффманом] і Пітером [Тілем] і прийшли до висновку, що досягти успіху можна тільки якщо створити неприбуткову організацію, учасникам якої не потрібно думати про повернення інвестицій».

За словами Сема Альтмана, ШІ є однією з найважливіших віх для безпечного майбутнього людства. Творці OpenAI вважають, що ШІ повинен отримати максимально широке поширення. Людство від цього тільки виграє. Але зробити так, щоб ШІ створювався тільки в мирних цілях і з благими намірами, можна лише розвиваючи безпечні технології і віддаючи їх в загальне користування безкоштовно.

Підтвердженням серйозних намірів Маска і його однодумців стали перші кадрові рішення фонду.

Технічним директором OpenAI стане засновник сервісу онлайн-платежів Stripe Грег Брокман. Директором дослідницької діяльності увійде відомий дослідник ШІ та нейронних мереж, колишній співробітник Google Ілля Сутскевер.

Крім того, у фонду буде наглядова рада, яку очолить легендарний Алан Кей, колишній глава дослідницького центру HP, батько графічного інтерфейсу персональних комп'ютерів, людина, яку часто цитував сам Стів Джобс.

Всі ці розуми будуть спрямовані на те, щоб направити розробки в області ШІ в таке русло, при якому вони будуть приносити тільки користь людству.


Если большинство разработок будут учитывать этический фактор, то злоумышленникам будет сложнее использовать ИИ в своих целях, считают создатели OpenAI
Якщо більшість розробок будуть враховувати етичний чинник, то зловмисникам буде складніше використовувати ШІ у своїх цілях, вважають творці OpenAI


Подумайте про електронну пошту, соціальні мережі та додатки у вашому смартфоні, наводить приклад Маск. «Все це робить вас Надлюдиною, але ви не сприймаєте ці сервіси як окремі особистості — лише як продовження самого себе, - пояснює винахідник. - Ми хочемо направити створення штучного інтелекту в те ж русло».

За словами Альтмана, розвитком ШІ займаються сьогодні багато компаній, включаючи Google і Facebook, однак головне питання полягає в тому, що вони не діляться з громадськістю усіма своїми розробками. Це залишає питання щодо етичності їх розробок.

На питання про те, чи не допоможуть потенційним зловмисникам розробки у відкритому доступі, Альтман відповідає впевнено. «Людство протистоїть зловмисникам завдяки тому факту, що більшість людей знаходяться на стороні добра, - пояснює він. - І якщо більша частина існуючих моделей ШІ будуть створені з урахуванням етичної сторони, це дозволить протистояти поодиноким розробкам, створеним без урахування цього чинника».

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Наука ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: