23 вересня 2017, субота

США розробляють розумну бронемашину, яка буде уникати битв

коментувати
Нові бронемашини, що розробляються DARPA, будуть легкими, мобільними і отримають ряд функцій автопілота.
DARPA

Нові бронемашини, що розробляються DARPA, будуть легкими, мобільними і отримають ряд функцій автопілота.

Американське агентство передових оборонних дослідницьких проектів (DARPA) розробляє бойову броньовану машину нового покоління, яка зможе самостійно уникати зіткнень з противником.

В DARPA впевнені, що сучасні бронемашини захищені краще, ніж коли-небудь, але і засоби боротьби з ними також не стоять на місці. Фахівці агентства вважають, що посилювати броню, що знижує швидкість та маневреність машини, і далі не має сенсу. Тому вирішили підвищувати виживаність техніки іншими способами.

Бронемашина, яка створюється в рамках проекту Ground X-Technology Vehicle (GXV-T), буде уникати зіткнень. Помітивши ворога, вона зможе прокласти об'їзний маршрут, щоб не вступати в бій, або, принаймні, зайняти зручнішу позицію. При цьому машина буде робити це самостійно.

DARPA придивляється і до інших функцій автопілота. GXV-T буде мати "напівавтономні системи допомоги водієві", а деякі "ключові функції екіпажу будуть автоматизовані". В офіційному повідомленні DARPA стверджує, що машина буде мати такі ж можливості, що і сучасні літаки.

Крім того, агентство планує підвищити рівень мобільності бронемашини і зробити її якомога більш непомітною для систем виявлення супротивника.

Для реалізації проекту DARPA привернула 8 компаній, які допоможуть у розробці GXV-T.

"Партнери DARPA, що працюють над GXV-T, допоможуть спростувати аксіому, що "більше броні значить більше захисту", яка визначала розвиток наземної техніки впродовж останніх 100 років, - говорить керівник програми майор Крістофер Орловський. – Це прокладе шлях до інноваційних бойових машин XXI століття".

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Наука ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: