26 вересня 2017, вівторок

Справжнє прозріння: Американські лікарі повернули сліпій жінці зір за допомогою стовбурових клітин

коментувати
Щоб повернути сліпій жінці зір за допомогою експериментального методу офтальмологу Джеффрі Вайсу довелося грати не за правилами.
sarcaser via Flickr

Щоб повернути сліпій жінці зір за допомогою експериментального методу офтальмологу Джеффрі Вайсу довелося грати не за правилами.

Жителька Балтімора пройшла операцію, в ході якої з її кісткового мозку були витягнуті стовбурові клітини і введені в сітківку правого ока і оптичний нерв лівого. Після цього її зір частково відновився після декількох років сліпоти.

"Коли я зрозуміла, що можу бачити номерні знаки, ми почали ходити по району і читати їх", - ділиться радістю Ванна Белтон, що пройшла операцію, додаючи, що вперше з 2009 вона може пересуватися без тростини.

Тим часом, дії лікаря, який провів операцію, виглядають сумнівно. Справа в тому, що офтальмолог Джеффрі Вайс зрізав занадто багато кутів, щоб випробувати методику. Він не проводив випробувань на тваринах, не робив комп'ютерних симуляцій, не проводив тестів на малій групі учасників. Він також обійшов Управління по санітарному нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA), яке видає дозволи на випробування ліків на людях, скориставшись тим, що стовбурові клітини не класифікуються як ліки.

Крім того, Вайс сам не може відповісти на питання, як працює застосована ним методика. "Ми довго не знали, як працює пеніцилін, але він все одно рятував безліч життів, - говорить доктор Вайс. – Зарозуміло вважати, що щось не може працювати, поки ви не дізнаєтеся, як воно працює".

Слід зазначити, що за законом Ванна Белтон досі вважається сліпою. Зір повернувся до неї лише частково. На неї чекають нові ін'єкції, але жінку попередили, що вони можуть як покращити зір, так і зіпсувати вже наданий ефект. Крім Белтон у Вайса є ще 277 пацієнтів, позбавлених зору.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Наука ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: