21 жовтня 2017, субота

Служба швидкої допомоги в США отримає унікальну військову технологію зупинки кровотечі

коментувати
З початку поточного року XSTAT 30 постачається збройним силам США.
© RevMedX

З початку поточного року XSTAT 30 постачається збройним силам США.

Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA) дозволило використання армійського пристрою для зупинки крові XSTAT 30 на цивільному ринку.

Американські медики зможуть застосовувати XSTAT 30 в тих випадках, коли пацієнту загрожує смерть від крововтрати, а термінова доставка в лікарню неможлива. XSTAT також стане в нагоді для закриття ран на тих ділянках тіла, де неможливо накласти джгут (наприклад, в області паху або під пахвами).

"Коли продукт розробляють для використання на полі бою, він зазвичай розрахований на те, щоб працювати в найгірших ситуаціях, коли оперативне надання медичної допомоги неможливо", - сказав представник FDA Вільям Майзел.

XSTAT являє собою шприц діаметром 30 мм, наповнений спресованими губками (92 шт). При контакті з кров'ю вони можуть збільшуватися в 10 разів, створюючи тимчасовий бар'єр, що перешкоджає кровотечі. "Латка" тримається до 4-х годин. На кожному пацієнтові XSTAT 30 може бути застосований до трьох разів.

Пристрій було розроблено американською компанією RevMedX. У минулому році FDA схвалило його використання військовими. У квітні поточного року RevMedX поставила першу партію XSTAT 30 збройним силам США.

Швидка зупинка кровотечі може запобігти геморагічному шоку і врятувати життя пораненого, наголошується в повідомленні FDA. За даними Інституту хірургічних досліджень армії США, від 30% до 40% смертей від ран серед цивільного населення стається внаслідок крововтрати. У 33%-56% випадків смерть настає до того, як пацієнта доставляють в лікарню.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Наука ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: