19 листопада 2017, неділя

Слідами Індіани Джонса: 7 найвидатніших археологічних відкриттів 2015

коментувати
Авторитетне видання National Geographic обрало головні археологічні відкриття року.
Capture The Uncapturable via Flickr

Авторитетне видання National Geographic обрало головні археологічні відкриття року.

В 2015 був знайдений Святий Грааль світу затонулих кораблів, втрачене місто та здійснені інші значущі відкриття.

Нехай в реальному світі археології немає динамічних погонь і перестрілок, як у квадрології про Індіану Джонса, але тут є місце для не менш захоплюючих сюжетів. Історія приховує від нас ще чимало секретів, але у 2015-му археологам вдалося дещо скоротити кількість таємниць. National Geographic склав список найвизначніших археологічних відкриттів року.

Таємниці Тутанхамона


-Merce- via Flickr
-Merce - via Flickr


У гробниці Тутанхамона було виявлено два секретних відділення, які можуть бути таємними кімнатами. Вчені припускають, що в одній з них лежить цариця Нефертіті. Перевірити це вони збираються наступного року. Можливо, вони просвердлять в стінах невеликі дірочки і оглянуть приміщення за допомогою камери.

Загублене місто


Roberto Venegas via Flickr
Roberto Venegas via Flickr


Не тільки єгипетські піраміди можуть зберігати таємниці. У джунглях Центральної Америки вони теж є. Цього року в Гондурасі було знайдено загублене місто, в якому колись жили представники невідомої цивілізації. Вчені планують продовжити вивчення знахідки, а поки місцеві збройні сили охороняють територію від розкрадачів.

Людина зоряна


Lee Roger Berger research team via Wikipedia
Lee Roger Berger research team via Wikipedia


Ще у 2013-му році в печерній системі Висхідна зірка в ПАР була знайдена важкодоступна печера з останками, які належать абсолютно новому виду пращура людини. В цьому році вчені офіційно заявили: в родині Homo поповнення. Новий вид отримав назву Homo naledi від слова "naledi", яке в перекладі з мови сесото означає "зірка". У "зоряної" людини є набір ознак, характерних і для роду Homo, і для роду австралопітеків.

Джеймстаунська четвірка


Sarah Stierch via Flickr
Sarah Stierch via Flickr


Цього року вчені зуміли ідентифікувати останки чотирьох лідерів Джеймстауна – першого британського поселення на території сучасних США. Раніше передбачалося, що вони належали священику Роберту Ханту, серу Фердінандо Вейнмену і капітанам Пітеру Вінну і Габріелю Арчеру. Після більш детального вивчення останків була виявлена помилка з однією особистістю. Серед четвірки не було капітана Пітера Вінна, а знайдені останки належать капітану Вільяму Весту.

Гробниця для рисі


Sarah Stierch via Flickr
Sarah Stierch via Flickr


Десятиліттями останки тварини, знайдені на місці поховання індіанців культури Хоупвелл, лежали в державному музеї штату Іллінойс. Вважалося, що вони належать собаці. Однак зооархеолог Анджела Перрі з'ясувала, що насправді вони належать рисі. В історії археологічних знахідок ще жодного разу не траплялися випадки поховання рисі, тож відкриття Перрі виявилося вельми значущим.

Грецький воїн


Sharon Mollerus via Flickr
Sharon Mollerus via Flickr


У Греції була знайдена могила воїна, яку не встигли обікрасти. Серед 1400 предметів, знайдених в ній, вченим попалися гребінці і дзеркала, що не типово для чоловічих поховань. Спершу говорили, що гробниця належить Олександру Македонському, але ці припущення не підтвердилися. Поховання датується 1500 роком до нашої ери.

Скарби іспанської корони


Сэмюэль Скотт -
Семюель Скотт - "Морська битва при Картахені"


Біля берегів Колумбії був знайдений іспанський галеон, потоплений в битві при Бару в 1708 році. Корабель перевозив численні скарби, вартість яких може досягти $17 мільярдів. Це одне з найбільших багатств із тих, що були загублені у морі. Іспанія вже пред'явила свої права на галеон, який називають Святим Граалем світу затонулих кораблів.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Наука ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: