20 жовтня 2017, п'ятниця

Швейцарські медики з'ясували, що щасливі люди вмирають раніше

коментувати
Швейцарські вчені з'ясували, що причини
fractured-fairytales via Flickr

Швейцарські вчені з'ясували, що причини "синдрому розбитого серця" можуть бути більш різноманітними, ніж вважалося раніше.

Дослідження вчених з лікарні Юніверсіті в Цюріху показало, що переживання щастя може спричинити "синдром розбитого серця". Дане захворювання характеризується ослабленням серцевго м'яза і може призводити до серцевих нападів і смерті.

"Синдром розбитого серця", відомий як кардіоміопатія такоцубо, був відкритий в 1990-х і, як правило, пов'язувався з негативними переживаннями, такими як скорбота, гнів або страх. Однак група швейцарських лікарів встановила, що в рідкісних випадках захворювання може бути викликане і сильними позитивними емоціями.

Вчені проаналізували історії хвороб 1750 пацієнтів з синдромом розбитого серця. У 485 випадках захворювання могло бути викликано емоційним тригером. У 465 випадках він був пов'язаний з негативними переживаннями після смерті улюблених, розладу у стосунках або нещасних випадків. Однак у 20 випадках хвороба розвивалася після подій, що приносять щастя, таких як весілля, народження дитини або перемога в спортивному змаганні.

"Ми довели, що тригери для розвитку "синдрому розбитого серця" можуть бути більш різноманітними, ніж вважалося раніше, - розповідає одна з авторів дослідження Олена Гадрі. – Пацієнтами з цією хворобою є не тільки люди з "розбитим серцем", і позитивні емоції теж можуть викликати захворювання".

На думку Гадрі, лікарям слід взяти до уваги результати нового дослідження, оскільки це допоможе краще діагностувати кардіоміопатію такоцубо. Швейцарські вчені планують продовжити свої дослідження і з'ясувати, які ще причини можуть викликати дане захворювання.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Наука ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: