19 листопада 2017, неділя

Шотландські вчені встановили зв'язок між екологією і старечим маразмом

коментувати
Знайдені нові фактори старечого недоумства
Фото: pixabay.com

Знайдені нові фактори старечого недоумства

Експерти створили короткий перелік екологічних факторів, які можуть сприяти ризику розвитку слабоумства.

Лінії електропередач, шкідливі вихлопи і брак сонячного світла - все це є факторами ризику розвитку старечого недоумства. До такого висновку прийшли дослідники з Університету Единбурга в Великобританії, пише medicalxpress.com.

Команда вчених зазначає, що майбутні дослідження повинні бути спрямовані на скорочення списку факторів і виявлення тих з них, які показують найбільшу кореляцію.

Деменція, або старече слабоумство, пов'язана з факторами способу життя, такими як високий кров'яний тиск в середині життя, куріння, діабет, ожиріння, депресія і низький рівень освіти. Однак близько третини випадків захворювання цими факторами пояснити не могли. І ось команда з дослідницького центру хвороби Альцгеймера в Шотландії виявила, що брак вітаміну D, який виробляється організмом за допомогою сонячного світла, а також вплив шкідливих викидів в атмосфері досить суттєво збільшують ризик старечого слабоумства поряд з деякими різновидами пестицидів.

Іншими факторами ризику виявилися надмірна кількість селену в питній воді, а також проживання безпосередньо під лініями електропередач. Зазначимо, що шкідливі викиди також збільшують ризик серцево-судинних захворювань, і є ймовірність того, що вони викликають запалення мозку.

"Наша кінцева мета полягає в тому, щоб запобігти або відстрочити наступ деменції. Екологічні фактори ризику є важливою новою областю для розгляду", - підкреслює один з дослідників - Те Рас.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Наука ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: