21 вересня 2017, четвер

Щасливо залишатися. Біологи з'ясували, як птахи пережили динозаврів

коментувати
Наявність дзьоба дозволила стародавнім птахам харчуватися насінням і вижити в умовах, які виявились не по зубах динозаврам.
Universal Pictures

Наявність дзьоба дозволила стародавнім птахам харчуватися насінням і вижити в умовах, які виявились не по зубах динозаврам.

Дослідження канадських учених показало, що сучасні птахи зобов'язані життям тим, що після падіння метеорита, що знищив динозаврів, їх пращури могли добувати насіння для прожитку.

Катастрофа привела до загибелі рослинності, яка потягнула за собою зникнення травоїдних динозаврів. Ну, а слідом за цим без харчів і шансів на виживання залишилися і хижаки. Однак предки птахів, що володіли дзьобами, могли витягувати із землі насіння і зуміли пережити динозаврів.

"Падіння метеорита по суті призвело до ядерної зими, коли нічого не росте, і у травоїдних не залишається чим харчуватися, а через це і хижаки залишаються без їжі, - розповідає провідний автор дослідження Дерек Ларсон з Університету Торонто. – Ми вважаємо, що виживанням птиці зобов'язані наявністю дзьоба".

За словами Ларсона, якби доісторичні птахи не харчувалися насінням, то багатьох сучасних видів пернатих просто не існувало б. Втім, він не виключає можливість, що частина птахів пережила наслідки глобальної катастрофи, живлячись комахами.

Раніше НВ повідомляло про дослідження британських вчених, яке свідчить, що динозаври були приречені ще до падіння метеорита. Його автори вважають, що до кінця крейдового періоду динозаври вже перебували на межі вимирання.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Наука ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: