21 листопада 2017, вівторок

EarthScope запустив сервіс, що дозволяє дізнатися, які землетруси сталися у ваш день народження

коментувати
BirthQuake не знає занадто старих і занадто нових землетрусів.
Martin Luff via Flickr

BirthQuake не знає занадто старих і занадто нових землетрусів.

Вважаєте, що з'явилися на світ, щоб потрясти Землю? Тепер є спосіб перевірити. На сайті EarthScope з'явився розділ, що дозволяє дізнатися, які землетруси сталися на планеті, у ваш день народження.

Розділ під назвою BirthQuake був запущений в рамках американського геологічного проекту EarthScope, метою якого є отримання різнопланової інформації про землетруси та вулканічну активність.

Користуватися сервісом легко. Досить ввести повну дату народження, і система видасть список землетрусів, що сталися на планеті у цей день. Найсильніше буде позначено червоною зіркою. Це і буде BirthQuake (від birth – "народження" і quake – "землетрус").

Слід зазначити, що не у всіх буде свій BirthQuake. Деяких недавніх землетрусів може не бути у списку. Якщо в зазначений день народження не відбувалося землетрусів, то сайт запропонує найближчі до цієї дати. Для особливо віддалених дат може не бути відомостей про зареєстровані землетруси, особливо, якщо вони були невеликими. Так, спроба дізнатися BirthQuake сейсмолога Чарльза Ріхтера (26 квітня 1900), який 80 років тому запропонував спосіб класифікації землетрусів за магнітудами, не увінчалася успіхом.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Наука ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: