18 жовтня 2017, середа

Самотність у Всесвіті. Гіпнотичне відео показує, що Сонячна система – аномалія

коментувати
Студент кафедри астрономії з США об'єднав 685 планетних систем, щоб порівняти їх з Сонячною системою.
Кадр з відео користувача Ethan Kruse на YouTube

Студент кафедри астрономії з США об'єднав 685 планетних систем, щоб порівняти їх з Сонячною системою.

Нове відео студента Вашингтонського університету Етану Крузе показує, як Сонячна система відрізняється від інших планетних систем.

За 4 роки телескоп Кеплер зумів відшукати безліч екзопланет, але також дав нам можливість дізнатися дещо про наш власний світ. Сонячна система не є стандартною моделлю, поширеною в галактиці. Це наочно демонструє відео, змонтоване Крузе.

У ньому студент кафедри астрономії об'єднав 1705 екзопланет з 685 систем. У ролику показано їх орбіти, відносний розмір та температуру. Однак планети представлені не в тому масштабі, в якому вони співвідносяться зі своїми зірками, та й самі зірки, розташовані не так близько одна від одної, як це показано на відео. Якщо відкинути гіпнотичний ефект, який створює ролик, то можна помітити, що Сонячна система не схожа на інші.

До місії "Кеплера" вважалося, що інші планетні системи влаштовані так само, як і наша: невеликі кам'яні планети розміщуються ближче до центру, крижані світи – на периферії, а між ними – газові гіганти. Проте за допомогою телескопа вчені з'ясували, що планетні системи більш різноманітні. Наприклад, у деяких з них газові гіганти обертаються поблизу своїх зірок.

Слід зазначити, що телескопу було простіше помітити планети, розташовані ближче до зірок. Оскільки орбіти у них менші, "Кеплер" за 4 роки роботи міг не раз зафіксувати проходження таких планет.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Наука ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: