22 вересня 2017, п'ятниця

Російські вчені: забруднення космосу може призвести до глобальних війн

коментувати
Гора космічного сміття, що скупчилася навколо Землі, включає 500000 виявлених об'єктів і мільйони невиявлених.
© ESA

Гора космічного сміття, що скупчилася навколо Землі, включає 500000 виявлених об'єктів і мільйони невиявлених.

Група російських вчених змалювала лякаючі перспективи подальшого збільшення кількості космічного сміття навколо Землі.

Сміття, що накопичився навколо Землі за кілька десятиліть, може призводити до аварій. Однак, як зазначають російські вчені, досить важко визначити, що космічний апарат був пошкоджений саме таким об'єктом. Такі інциденти можуть бути помилково трактуватися як акт агресії і приводити до політичної напруженості і навіть збройних конфліктів.

"Власник пошкодженого або знищеного супутника насилу може оперативно визначити справжню причину подібних інцидентів", - пишуть автори статті, опублікованої на Acta Astronautica.

За даними NASA, навколо Землі накопичилося понад 500000 об'єктів, що рухаються зі швидкістю до 28160 км/год, і класифікуються як космічне сміття. Більшість з них невеликі, але близько 20000 досить великі – розміром з м'яч для софтболу і більше. І це тільки відомі об'єкти. NASA припускає, що існують мільйони об'єктів, які неможливо виявити, оскільки вони надто малі.

Тим не менш, навіть крихітний уламок, що рухається на величезній швидкості може пошкодити космічний апарат. А оскільки помітити їх проблематично, вони можуть являти собою загрозу.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Наука ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: