18 жовтня 2017, середа

Рівень Світового океану підвищився на п'ять метрів через Гренландію

коментувати
Льодовики Гренландії продовжують танути

Льодовики Гренландії продовжують танути

Через танення льодовиків Гренландії рівень океану виріс майже на п'ять метрів за останні 23 тисячі років.

Льодовики Гренландії тануть вже протягом 23 тисяч років, більш того, цей процес посилився в останні сто років. Через це рівень Світового океану піднявся на 4,6 метра, що набагато вище попередніх оцінок науковців. Думку дослідників наводить журнал Science Advances.

"Супутникові спостереження і дані аерофотозйомки дають нам можливість оцінити, як сильно гренландські льодовики відступили за останні 20-100 років", - говорить доцент Копенгагенського університету Шфакат Аббас Хан.

Згідно з даними GPS-спостереження, найбільший острів Землі повільно піднімається з морського дна по мірі того, як тане льодовиковий покрив. На південному сході Гренландії підйом відбувається зі швидкістю близько 12 мм в рік. Складена вченими комп'ютерна модель показала, що з часів останнього льодовикового максимуму Гренландія втратила майже 40% своїх льодів.

Читайте також: Зафіксований найвищий рівень вуглекислого газу в атмосфері за останні 4 мільйона років

Нове дослідження вчених дозволяє спрогнозувати, наскільки піднімається рівень води у зв'язку з потеплінням клімату Землі. Справа в тому. що саме льодовики Гренландії зараз найбільшою мірою впливають на підйом рівня світового океану.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Наука ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: