19 жовтня 2017, четвер

Рік у невагомості. Американський та російський астронавти повернулися на Землю після 340 днів на МКС

коментувати
Тепер, коли астронавти Скотт Келлі і Михайло Корнієнко повернулися на землю, ученим належить дізнатися, як на них позначилося тривале перебування в космосі.

Тепер, коли астронавти Скотт Келлі і Михайло Корнієнко повернулися на землю, ученим належить дізнатися, як на них позначилося тривале перебування в космосі.

Американський астронавт Скотт Келлі і російський космонавт Михайло Корнієнко встановили рекорд перебування на борту Міжнародної космічної станції. 340 днів – це вдвічі більше, ніж космонавти зазвичай проводять на МКС.

Тепер Келлі і Корнієнко допоможуть вченим краще зрозуміти, як тривале перебування в космосі позначається на організмі людини. У цьому й полягала мета рекордно тривалої місії американського і російського астронавтів.


Михаил Корниенко
Михайло Корнієнко


Перебування в космосі призводить до атрофії м'язів, проблем зі сном, погіршення зору та інших негативних наслідків. Не менше таке випробування відбивається на свідомості.

"Фізично я відчуваю себе добре, - сказав Скотт Келлі незадовго до повернення з МКС. – Проте вкрай важко бути далеко від людей, які тобі близькі і знаходяться на землі. Відчуваєш, що втрачається зв'язок".


Скотт Келли
Скотт Келлі


У Келлі є брат-близнюк на ім'я Марк, який також був астронавтом. Весь час, поки Скотт перебував у космосі, він залишався на землі і проходив обстеження. Тепер вчені зможуть краще оцінити зміни, що відбулися зі Скоттом, порівнявши дані про його стан з даними брата-близнюка.

Отримані відомості знадобляться для планування майбутніх довгострокових подорожей в космосі. Зокрема, для польоту на Марс, який NASA планує здійснити в 2030-х.

"Я вдячний всім, хто був на землі і присвятив своє життя цій програмі. Вони зробили не менше, ніж я і Миша, щоб коли-небудь ми полетіли на Марс", - сказав Скотт Келлі після повернення на землю.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Наука ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: