20 жовтня 2017, п'ятниця

Рибалка підказала NASA новий спосіб посадки на комети

коментувати
Автори розробки порівнюють такий підхід до посадки з риболовлею
Зображення: NASA/JPL-Caltech/Cornelius Dammrich

Автори розробки порівнюють такий підхід до посадки з риболовлею

Інженери Лабораторії реактивного руху NASA запропонували ідею космічного апарату-"автостопщику", передає N+1.

Зокрема, вчені працюють над новою концепцією, яка демонструє оновлені підходи до посадки та виходу на орбіту малих тіл - комет і астероїдів. Концепція отримала назву Comet Hitchhiker, згідно неї, космічний апарат буде прикріплюватися до небесного тіла за допомогою гарпуну, який викидається при зближенні.

Після цього, трос, на якому кріпиться гарпун, почне розмотуватися після закріплення на кометі або астероїді і апарат почне гальмувати. Коли його швидкість зрівняється зі швидкістю небесного тіла, посадка стане можливою шляхом простого намотування троса назад.

Цікаво, що автори розробки порівнюють такий підхід до посадки з риболовлею, адже при ловлі великої риби з човна, після заковтування жертвою наживки не варто різко тягнути волосінь на себе, замість цього слід навпаки відпускати її. Вчені вважають, що цю концепцію можна використовувати багаторазово в ході однієї місії, наприклад, в поясі Койпера, куди має намір відправитись знаменитий зонд New Horizons.

Читайте також у розділі Наука:

Крім того, N+1 пише, що автори дослідження провели ряд суперкомп'ютерних симуляцій для визначення параметрів космічного апарату і троса, які необхідні для безпечного зближення з кометою. В результаті інженери вивели формулу, яку назвали "Рівнянням Космічного Автостопу" і яка визначає необхідні параметри для посадки.

Після кропітких розрахунків, вчені визначили, що кращим матеріалом для подібного троса стане кевлар.

У NASA нагадали, що висадка на комети і астероїди дуже складна з точки зору реалізації, адже велику роль тут грає дуже слабка гравітація малих тіл, яка направляє космічні апарати на посадку.

Нагадаємо, що вперше висадка на комету була проведена лише в листопаді минулого року знаменитим зондом Philae.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Наука ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: