23 вересня 2017, субота

Просто фантастика. Американський фізик хоче створити двигун на антиматерії

коментувати
Американський фізик і його колега хочуть побудувати двигун, що працює на антиматерії, за $100 мільйонів, але для початку планують зібрати $200 тисяч.
Aaron Chen via Flickr

Американський фізик і його колега хочуть побудувати двигун, що працює на антиматерії, за $100 мільйонів, але для початку планують зібрати $200 тисяч.

Колишній фізик американської лабораторії Фермілаб Джеральд Джексон впевнений, що йому під силу створити двигун, який домчить нас до найближчої зоряної системи за 10 років. Тепер він збирає гроші на реалізацію свого задуму на Kickstarter.

Більше 10 років Джексон і його колега Стів Хау намагалися привернути увагу NASA та інших потенційних інвесторів, які могли б допомогти їм у створенні двигуна, що працює на антиматерії. Тепер вони вирішили звернутися безпосередньо до людей. У цьому місяці Джексон та Хау запустять на Kickstarter кампанію зі збору коштів. Їх мета – зібрати $200 тисяч.

Дует американських вчених вже підготував проект на папері. Джексон та Хау вважають, що в разі успіху вони зможуть створити двигун, здатний розігнати космічний корабель до швидкості, що становить 40% від швидкості світла.

Сара Фехт з сайту Popular Science називає це "надзвичайно ризикованою витівкою", на шляху до реалізації якої "є кілька серйозних перешкод".

По-перше, для роботи двигуна потрібно 17 грам антиводню, а це більше тієї кількості, що раніше вдавалося отримати вченим. При цьому ціна одного грама антиводню може досягати $100 мільярдів. По-друге, існує проблема з утриманням. Поки максимальний час, протягом якого вдавалося утримувати атоми антиводню, становить 16 хвилин.

Втім, поки Джексон з колегою вирішують інші завдання. Ті $200 тисяч, які вони хочуть зібрати на Kickstarter, підуть на створення пристрою, що дозволяє розрахувати об'єм тяги двигуна. Після цього вони планують привернути увагу великих інвесторів. За їх розрахунками, на створення прототипу двигуна, що працює на антиматерії, знадобиться $100 мільйонів.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Наука ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: