21 вересня 2017, четвер

Привіт з майбутнього. Siemens створює роботів-павуків, які змінять світ назавжди

Роботи-павуки, створені інженерами Siemens, можуть самостійно приймати рішення, спілкуватися один з одним і працювати в команді.
WARNER BROS

Роботи-павуки, створені інженерами Siemens, можуть самостійно приймати рішення, спілкуватися один з одним і працювати в команді.

Компанія Siemens створила роботів нового покоління, які можуть призвести до нової промислової революції.

Тема повстання машин довгі роки не дає спокою голлівудським кінематографістам. А поки глядач розслаблено їсть попкорн, спостерігаючи як розумні роботи стирають з лиця Землі людство, фантастика поступово стає реальністю.

Компанія Siemens створює армію роботів-павуків на заміну людині і застарілим машинам. Зовні вони нагадують павуків і окремо можуть виконувати лише невеликі завдання, але зграї таких роботів цілком до снаги створити фюзеляж літака або автомобільний кузов

Павукова зграя

У технологічному центрі німецької компанії в Прінстоні, штат Нью-Джерсі було створено кілька прототипів, які отримали назву SiSpis від Siemens Spiders (Павуки Сіменс). По суті, це невеликі 3D-принтери для виготовлення деталей в промисловому виробництві.

"Павуки" оснащуються камерами і лазерними сканерами. З їхньою допомогою вони можуть орієнтуватися в просторі і чітко розуміти межі своєї робочої ділянки. Це необхідна навичка, оскільки Siemens хоче, щоб роботи працювали спільно.

Окремо кожен SiSpis виконує лише невеликі завдання, але працюючи в команді вони можуть створювати досить складні конструкції, такі як кузови автомобілів, корпуси кораблів і фюзеляжі літаків.


Роботы, над которыми Siemens, представляют собой небольшие 3D-принтеры / Siemens
Роботи, над якими працює Siemens, являють собою невеликі 3D-принтери / Siemens


Павуки можуть стежити за зарядом власних батарей. Через дві години, коли він вичерпується, робот сам вирушає на підзарядку, огинаючи перешкоди, які зустрічає на своєму шляху. Перед цим він попередить свого зарядженого "колегу", щоб той підмінив його.

SiSpis можна перепрограмувати для виконання різних завдань. Отже, і фабрику, обладнану такими павуками, легше переключити на рішення нових виробничих завдань.

"Звичайно, ми бачимо їх застосування на  заводі, що реконфігурується з більш універсальними виробничими машинами, здатними до автономного виконання завдань", - говорить глава відділу досліджень технологічного центру Siemens Лівіо Даллоро, додаючи, що це ще не остаточна версія SiSpis.


Ливио Даллоро пока не знает, как будет выглядеть следующая версия SiSpis / Siemens
Лівіо Даллоро поки не знає, як буде виглядати наступна версія SiSpis / Siemens


Людям тут не місце

Ну, а поки Siemens створює роботів-робочих нового покоління, в деяких куточках світу машини вже витісняють людину.

Так, наприкінці минулого місяця тайванська компанія Foxconn, що збирає техніку для Apple, Dell, Sony та інших компаній, оголосила про скорочення 110 тис. співробітників. Причина? Цих людей на підприємствах замінять роботи.

До послуг ботів вдається і найбільший у світі продавець товарів і послуг Amazon. Ось вже пару років на складах компанії працюють роботи Kiva.

Вони допомагають у транспортуванні та пакуванні товарів. У 2014-му році Amazon запустив на свої склади 15 тисяч роботів, а роком пізніше їхня кількість зросла вдвічі.

Роботів використовують не тільки на складах і заводах, але навіть у лікарнях. Минулоріч вони надійшли на службу в лікарні Humber River в Канаді.

Тут роботи доставляють пацієнтам їжу та ліки, попередньо звіряючись зі свідченнями лікарів, а також роблять рентгенівські знімки.

Торік експерти інвестиційного банку Merrill Lynch оприлюднили доповідь щодо розвитку робототехніки, в якій містилися прогнози з приводу того, як роботи змінять економіку, виробництво і суспільство.

В ній для даної галузі прогнозувалося бурхливе зростання. За оцінками Merrill Lynch, ринок робототехніки і пов'язаних з ним технологій вже в 2020-му буде оцінюватися в $83 млрд, тоді як ще в 2014-му цей показник становив $32 млрд.

Дослідники з Оксфордського університету вважають, що в майбутньому роботи зроблять не менше 50% сучасних професій недоступними для людини. За бортом залишаться бармени та офіціанти, юристи і бухгалтери, співаки, музиканти, таксисти і представники інших професій.

І хоча мова і йде про порівняно віддалене майбутнє, наступати воно починає вже сьогодні, констатують експерти.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Наука ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: