25 вересня 2017, понеділок

Правда чи міф? Пізня вечеря і незахищений секс

Нічні походи до холодильника не так страшні для фігури, як прийнято вважати. Але все одно медики не рекомендують їсти на ніч / Lars P. via Flickr

Нічні походи до холодильника не так страшні для фігури, як прийнято вважати. Але все одно медики не рекомендують їсти на ніч / Lars P. via Flickr

Дослідники спростовують популярні міфи про "нічні" калорії і "небезпечні" інтимні відносини.

1Міф про пізню вечерю і "нічні" калорії

Прийнято вважати, що калорії, отримані ближче до ночі, призводять до ожиріння більшою мірою, ніж калорії в першій половині дня.

Дуже живучий міф, який має давню історію. Багато хто з дитинства звик чути фразу, яку приписують фельдмаршалу Суворову: сніданок з'їж сам, обід розділи з другом, вечерю віддай ворогові.

Сучасні медики ставляться до цієї омани з іронією.

"Калорії залишаються калоріями в незалежності від того, в який час доби ви їх вживаєте", - говорить Джон Форейт з дослідницького центру медичного коледжу Бейлор (Х'юстон, штат Техас).

За його словами, принципове значення має не те, в який час доби вживаються калорії, а їх загальна кількість за день.

З ним згоден авторитетний медичний оглядач Кетлін Зелман. Калорія залишається калорією, зазначає вона, неважливо, коли ви їсте.

Люди набирають вагу тому, що отримують більше калорій, ніж витрачають, констатує Зелман. Інше питання, що на ніч люди частіше їдять не від голоду, а від нудьги або заради боротьби зі стресом. І найчастіше в таких випадках люди їдять дуже калорійну їжу - солодощі, чіпси і т. д. тобто просто переїдають.

Крім того, не їсти за пару годин до сну корисно з іншої причини. Так можна знизити рівень цукру в крові і уникнути проблем з травленням.

Тому саме по собі правило - не їсти на ніч - не позбавлене сенсу, констатує Зелман. Але все ж - справа не в тому, що калорії на ніч засвоюються якось не так, як вранці або вдень.

2Міф про те, що незахищений секс не має жодних переваг перед захищеним

Прийнято вважати, що презервативи не мають побічних ефектів, тому в їх застосуванні є тільки позитивні сторони - захист від небажаної вагітності, захворювань і т. д.

Насправді, цей міф життєво важливий лише для виробників презервативів, які, власне, його і підтримують, переконаний шотландський професор Стюарт Броуді. Ще в 2009 році він опублікував результати першого дослідження, згідно з яким секс без презерватива набагато корисніше для здоров'я.

Броуді і його однодумці (а їх кількість у науковому світі постійно зростає) не заперечують, що презервативи, як правило, непогано справляються зі своїми основними завданнями. Але вони також завдають шкоду здоров'ю, в першу чергу, психічному, запевняє Броуді.Незахищений секс оберігає психіку обох партнерів, а використання презервативів веде до підвищення рівня стресу і навіть виникнення депресії, підсумовує дослідник, підкреслюючи, що вся справа в довірі і ступені інтимності.

Висновки Броуді отримали підтвердження в ході дослідження медиків з університету Нью-Йорка, які проаналізували психічне здоров'я 300 американок і зіставили його з особливостями їх особистого життя.

З'ясувалося, що жінки, які регулярно займаються незахищеним сексом, рідше відчувають депресію і показують кращі результати в численних психологічних тестах.

Вся справа в спермі, яка містить як мінімум три природних антидепресанти. Вони підвищують настрій, покращують сон і загальний психологічний стан.

Не варто використовувати це як загальне правило на всі випадки життя, наголошують медики, але в загальному і цілому, незахищений секс корисніше для здоров'я.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Читайте на НВ style

Правда чи міф ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: