25 листопада 2017, субота

Правда чи міф? Мобільні телефони і рак мозку

Вчені не виявили прямого зв'язку між використанням мобільних телефонів і розвитком раку

Вчені не виявили прямого зв'язку між використанням мобільних телефонів і розвитком раку

Масштабне дослідження спростовує стереотип. Випромінювання мобільних телефонів не викликає рак мозку, встановили вчені.

Суперечки про те, чи шкідливі телефони для здоров'я йдуть з того самого часк, як з подачі американської компанії Motorola почалася хода мобільного зв'язку по планеті.

Свого піку загальна параноя досягла до середини 2000-х, коли з подачі ЗМІ навіть далекі від технологій користувачі запам'ятали букви SAR, якими позначається рівень випромінювання телефонів.

Однак, сьогодні медики готові сказати, що вплив стільникових телефонів на рівень захворюваності на рак мозку мізерний.В останні роки на цю тему було опубліковано чимало досліджень. Але жирну крапку в цьому питанні загрожує поставити робота австралійських медиків.

Вони опублікували статистику спостережень за населенням Австралії з 1982 по 2013 рік. І результати дослідження досить красномовні.

Зростання захворюваності на рак мозку в Австралії за роки, що минули з моменту нульової поширеності мобільних телефонів до моменту, коли проникнення мобільного зв'язку перевищило 100%, виявилося незначним.

Невелике зростання статистики по раку мозку відзначене у чоловічої частини населення. Серед жінок показники залишалися стабільними протягом усього періоду дослідження.Отримані результати збігаються з даними інших недавніх досліджень. Наприклад, з дослідженням групи медиків з університетів Франції, Швейцарії, Данії та Італії, яке було проведене за дорученням Єврокомісії.

Це дослідження не встановило зв'язку між використанням стільникових телефонів і виникненням раку мозку, а також інших видів раку в області голови та шиї.

Експерти відзначають, що австралійське дослідження може вважатися досить наочним, оскільки в країні діє закон, згідно з яким всі без винятку випадки захворювання на рак реєструються статистичною службою Міністерства охорони здоров'я.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Читайте на НВ style

Правда чи міф ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: