26 вересня 2017, вівторок

Правда чи міф? Для економії бензину краще не включати кондиціонер

Щоб не мучитися від спеки в машині, можна або включити кондиціонер, або відкрити вікна. Багато хто обирає другий варіант, і марно
Universal Pictures

Щоб не мучитися від спеки в машині, можна або включити кондиціонер, або відкрити вікна. Багато хто обирає другий варіант, і марно

Експерти піддають сумніву стару байку про те, що відмова від кондиціонера на користь відкритих вікон в автомобілі влітку дозволить заощадити на паливі.

Міф:

Використання кондиціонера в автомобілі збільшує витрату палива.

Дійсність:

З настанням літа багато українців зіткнуться з кондиционерным питанням.

Їм доведеться вирішувати: користуватися кондиціонером, або їздити з відкритими вікнами.

Питання не випадкове, адже старий міф родом з 1990-х свідчить, що відмова від кондиціонера на користь відкритих вікон сприяє економії палива.

Джеймс Бертранд, який очолює підрозділ теплових систем у компанії Delphi Corporation (найбільший в світі виробник автокомплектуючих), запевняє, що це не так.

Принаймні, на високій швидкості. Тоді відкриті вікна підвищують аеродинамічний опір, що призводить до підвищення рівня витрати палива.

"Найчастіше витрачається менше палива, якщо їхати з включеним кондиціонером, ніж з відкритими вікнами і з вимкненим кондиціонером, особливо, якщо пересуватися по шосе", - говорить Бертранд.

Не відмовляти собі в кондиціонері рекомендує fueleconomy.gov. Цей сайт був запущений Міністерством енергетики США і містить поради про те, як досягти більшої паливної економічності від свого автомобіля.

Експерти цього ресурсу вважають, що на маленькій швидкості краще їздити з відкритими вікнами, а на великій – з кондиціонером.

Частково ці рекомендації підтверджуються різними тестами. Але лише частково.

Кілька років тому американське видання Consumer Report, яке з 1936 року стоїть на сторожі прав споживачів, перевірило цю теорію.

Для тесту його фахівці взяли популярний автомобіль Honda Accord і влаштували заїзд на швидкості 105 км/год. Спершу з включеним кондиціонером, а потім з опущеними вікнами.

У першому тесті витрата палива збільшилась на 3%. У другому фахівці Consumer Report не відмітили суттєвих змін витрати в порівнянні з паспортною витратою по трасі.


Отказавшись от кондиционера можно сэкономить на топливе, но не очень многоОтказавшись от кондиционера можно сэкономить на топливе, но не очень много / Chris Potter via Flickr
Відмовившись від кондиціонера можна заощадити на паливі, але не дуже багато / Chris Potter via Flickr


По іншу сторону Атлантики – в Великобританії – також проводився схожий експеримент. Свої випробування британські журналісти проводили на більш низькій швидкості у 45 км/год. Стартова витрата тестового автомобіля склала 9,3 літра палива на 100 км шляху. При включеному кондиціонері він виріс до 10,1 літра, а при повністю відкритих вікнах – до 9,4 літра.

"Якщо максимальна економія палива є вашою єдиною метою, тоді їзда з відкритими вікнами може заощадити вам трохи палива в місті, але тільки не на трасі", - констатує керуючий автомайстерні, що входить до складу Автомобільної Асоціації Австралії, Майкл Калкінс.

Одне з небагатьох випробувань, що свідчить на користь відкритих вікон, провели ведучі популярного телешоу Руйнівники міфів.Спершу вони провели три заїзди по 5 кіл на позашляховику на швидкості 72 км/ч. В першому заїзді вікна в автомобілі були підняті, а кондиціонер – вимкнений. У другому вони опустили вікна при вимкненому кондиціонері, а в третьому – підняли вікна і включили кондиціонер. Випробування не виявило істотних переваг відкритих вікон, тому вони провели другий тест.

У ньому брало участь два ідентичних позашляховика, в одному з яких були відкриті вікна, а в іншому – включений кондиціонер. Автомобілі рухалися на швидкості 88 км/год до тих пір, поки вистачало пального. Авто з відкритими вікнами проїхало дистанцію на 15% більшу, ніж авто з кондиціонером.


Разрушители легенд не смогли с первого раза доказать, что открытые окна помогают экономить топливо / Mythbusters via Facebook
Руйнівники легенд не змогли з першого разу довести, що відкриті вікна допомагають економити паливо / Mythbusters via Facebook


Таким чином різниця виявилася вельми помітною, проте деякі експерти піддали даний тест критиці, вказавши на те, що "руйнівники" змінили умови випробування, оскільки були не згодні з першими результатами.

Висновок:

Використання кондиціонера в автомобілі дійсно може збільшити витрату палива, однак це збільшення буде незначним. У той же час відкриті вікна істотно не підвищать економічність. Зате можуть доставити дискомфорт від шуму і пилу з вулиці.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Читайте на НВ style

Правда чи міф ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: