17 жовтня 2017, вівторок

Правда чи міф? Чистити зуби краще після сніданку

Чистити зуби вранці необхідно, але чи варто робити це після сніданку?
Patrik Nygren via Flickr

Чистити зуби вранці необхідно, але чи варто робити це після сніданку?

Вчені та медики спростовують поширену думку про те, що чистити зуби краще після сніданку.

Міф:

Вважається, що для підтримки здоров'я зубів варто чистити їх одразу після прийому їжі.

Дійсність:

У кожного є свої ранкові ритуали. Хтось починає день з зарядки, хтось - з чашки кави або читання новин. Проте обов'язковим пунктом ранкової програми у всіх є чищення зубів. Деякі поспішають пройти цю процедуру швидше, ще до сніданку, тоді як інші воліють відкласти її і виконати після прийому їжі. Але коли чистити зуби краще?

Чищення зубів після сніданку допомагає позбутися від залишків їжі, але в той же час завдає шкоди зубній емалі. Незважаючи на те, що вона є найтвердішою тканиною в організмі людини, після їжі емаль піддається руйнуванню під впливом кислот, що виникають після прийому їжі або напоїв. Чищення зубів посилює цей процес.


Чистка зубов сразу после еды может навредить зубной эмали / Gabriel Rocha via Flickr
Чищення зубів відразу після їжі може нашкодити зубній емалі / Gabriel Rocha via Flickr


"У процесі чищення зубів ви можете проштовхувати кислоти глибше в емаль і дентин", - говорить доктор Говард Гембл, президент Академії загальної стоматології – професійної асоціації стоматологів США і Канади.

Вчені Геттінгенського університету імені Георга-Августа в Німеччині підтверджують слова Гэмбла. Вони провели дослідження, в ході якого учасники повинні були пити дієтичну содову і чистити зуби через 10, 20, 30 або 60 хвилин. Після трьох тижнів спостережень вчені помітили "статистично значуще зростання втрати дентину" серед тих учасників, які чистили зуби протягом 10 і 20 хвилин після вживання напою.

Особливу небезпеку становлять продукти з підвищеною кислотністю, такі як апельсиновий сік. Фахівці не рекомендують братися за щітку відразу після їх вживання.

"Якщо ви чистите зуби відразу після їжі, ви ризикуєте стерти своєї щіткою шар емалі, пом'якшений кислотою, що в жодному разі не несе користі, - запевняє стоматолог американської клініки Freysmiles, доктор Скотт Фрей. – Крім того, коли ви п'єте, або їсте їжу, в якій і так підвищена кислотність, ви піддаєте свої зуби ще більшому ризику пошкодження зубною щіткою".


Если выпить апельсинового сока на завтрак, то не стоит торопиться с чисткой зубов / Dagmar Luhringova via Flickr
Якщо випити апельсинового соку на сніданок, то не варто квапитися із чищенням зубів / Dagmar Luhringova via Flickr


Фрей додає, що з урахуванням цього чищення зубів до прийому їжі "ефективніше запобігає карієсу". Його колега, що живе по інший бік Атлантики, також дотримується думки, що чистити зуби варто до їжі. Засновник британської клініки Teeth for Life доктор Філ Стеммер вважає, що завдяки цьому "зуби покриваються захисним шаром фтору".

Слід зазначити, що негативний ефект від чищення зубів після їжі проявляється тільки якщо приступати до неї занадто швидко. За оцінками фахівців, за півгодини-годину після їжі можна чистити зуби без побоювань.

"Ми робимо висновок, що для захисту дентину приступати до чищення зубів можна щонайменше за 30 хвилин після ерозивного впливу", - пишуть у своїй роботі вчені Геттінгенського університету.

Висновок:

З ранку краще почистити зуби до сніданку, або, принаймні, не хапатися за щітку відразу після їжі.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Читайте на НВ style

Правда чи міф ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: