13 грудня 2017, середа

Правда чи міф? Бабусині казки про користь супу

Супи здебільшого настільки корисні, що їх просто необхідно їсти щодня, стверджують медики

Супи здебільшого настільки корисні, що їх просто необхідно їсти щодня, стверджують медики

Вчені підтверджують старий міф про те, що суп потрібно їсти кожного дня.

Міф:

Суп потрібно їсти кожного дня

Дійсність:

Пам'ятаєте, як ваша бабуся напучувала вас в дитинстві: "їж суп, їж суп"?

Були часи, коли користь супу не піддавалася сумніву. Уявити собі обід без "першого" було просто неможливо. Потім, у 1980-х і 1990-х захлиснули світ захоплення новомодними дієтами, зокрема, низьковуглеводними. Супам, що представляють собою в більшості випадків просто "вуглеводну бомбу", в цих дієтах місця не знаходилося.

Свою роль у зниженні популярності супу зіграли і фастфуди. Будь то макдональдс або китайська забігайлівка, найчастіше вони орієнтовані на їжу без "першого".

Ідеологи нового живлення наводили різні аргументи проти супів. Згадували і вуглеводи, і навіть той факт, що супи нібито зобов'язані популярністю своїй дешевизні. Суп називали їжею "для бідних".


Суп - это сбалансированный набор белков, жиров и углеводов, а также витаминов и минералов
Суп - це збалансований набір білків, жирів і вуглеводів, а також вітамінів і мінералів


Медики протестують проти такого підходу. Супи в більшості своїй настільки корисні, що їх просто необхідно їсти щодня.

Але це не все.На думку американського дієтолога Фіони Кірк, суп варто сприймати, як комплексну турботу про здоров'я.

Суп - це збалансований набір білків, жирів і вуглеводів, а також вітамінів і мінералів, каже Кірк. І це найпростіший спосіб додати в свій раціон овочі. Адже багато людей лінуються або просто не встигають готувати окремо ще й салат. Суп вирішує цю проблему.

Але і це не все.

За словами Кірк, суп може істотно сприяти схудненню, або ж перешкоджати набору зайвої ваги. Вся справа в тому, що "перші страви", за винятком, звичайно, крем-супів і інших тому подібних кулінарних хитрощів, як правило, містять невелику кількість калорій.

Ця теза підтверджується низкою серйозних досліджень. Наприклад, під час експерименту, проведеного американськими медиками, піддослідні, яким перед їжею давали порцію низькокалорійного супу, в середньому їли менше основних страв і споживали на 20% менше калорій, ніж ті, хто не їв суп.


Стоит избегать жирных крем-супов и супов из пакетиков
Варто уникати жирних крем-супів і супів з пакетиків


І при цьому супи залишаються досить поживними, підкреслює Кірк, і дають відчуття насичення. В першу чергу, тому що суп розтягує шлунок. До речі, тому суп завжди потрібно їсти на початку трапези.

До того ж, після шлунок повільніше пустіє. Дослідження британських медиків показали, що люди, які пообідали з "першим", починають відчувати голод в середньому на годину пізніше, ніж ті, хто обійшовся без супу.

Ще один плюс супів - вони легко засвоюються. Організм взагалі легше справляється у їжею в рідкій формі, і з супами зокрема.

Іншими словами, супи насичують, але не приносять при цьому зайві калорії, які підвищують шанси на зайві кілограми на стегнах.

Висновок:

Ваша бабуся була права. Ні дня без супу! Але уникайте жирних крем-супів, супів з пакетиків і завжди їжте суп на початку трапези.

--------------------------------------------------------------------------

Корисний факт:

Згідно з нещодавнім дослідженням, до числа найбільш корисних супів на планеті належить знаменитий японський місо суп.Як і інші ферментовані продукти, місо суп покращує мікрофлору кишечника. Інші активні речовини, що містяться в ньому, стимулюють імунну систему.

Більше того, згідно з великим японським дослідженням, яке тривало понад 25 років, регулярне вживанням місо-супу запобігає розвитку онкологічних захворювань в результаті радіаційного опромінення.

А кому, як не японцям міркувати про довгостроковий ефект радіаційного опромінення.

Ще одне японське дослідження показало, що у жінок, які споживають місо-суп, регулярно знижується ризик виникнення раку грудей.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Читайте на НВ style

Правда чи міф ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: