19 жовтня 2017, четвер

Польський історик заявляє, що знайшов всесвітньо відому Бурштинову кімнату

коментувати
На думку польського історика, Бурштинова кімната захована під бункером, що служилв штабом німецької армії в роки Другої світової війни.

На думку польського історика, Бурштинова кімната захована під бункером, що служилв штабом німецької армії в роки Другої світової війни.

Куратор музею Бартоломей Плебаньчик вважає, що Янтарна кімната, що безслідно зникла під час Другої світової війни, весь цей час перебувала на території Польщі. Відповідно його припущеннями, вона захована в бункері неподалік від містечка Мамерки.

Плебаньчик відшукав ймовірне місце розташування Бурштинової кімнати за допомогою георадара. Йому вдалося встановити, що в основі бункера, який служив штабом німецької армії, є приміщення, в якому захований втрачений шедевр. Бартоломей практично впевнений, що його теорія є вірною і тепер домагається дозволу на те, щоб просвердлити дірку в бункері і перевірити свою здогадку.

За його словами, в 1950-х до саперного полку польської армії, розміщенного в даному регіоні, звернувся якийсь очевидець того, як взимку 1945-го німецький конвой вантажівок прибув до бункера. Чоловік розповів, що бачив, як з машин витягували таємничий вантаж і переносили в бункер. Після цього вантаж замурували.

Янтарна кімната, що отримала свою назву завдяки тому, що в обробці переважно використовувався бурштин, була створена в XVIII столітті для прусського короля Фрідріха I. Пізніше його син подарував її Петру I. У роки Другої світової війни Бурштинова кімната була вивезена з території СРСР німецькими військами і з тих пір вважається втраченою.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Наука ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: