24 жовтня 2017, вівторок

Парад чорних дір і подорож до Альфа Центавра – кращі наукові фото тижня

коментувати
Стівен Гокінг та Юрій Мільнер хочуть побудувати безпілотний космічний апарат, який зможе дістатися до Альфа Центавра за 20 років.

Стівен Гокінг та Юрій Мільнер хочуть побудувати безпілотний космічний апарат, який зможе дістатися до Альфа Центавра за 20 років.

Астрономи виявили групу чорних дір, що відрізняються надзвичайно синхронністю дій, а в США астрофізик Стівен Хокінг і мільярдер Юрій Мільнер презентували проект зі створення та відправки космічного апарата до системи Альфа Центавра.

1Група астрономів з ПАР, США і Великобританії досліджувала радіосигнали у Всесвіті, але несподівано натрапили на аномалію. Вони виявили групу з 64 чорних дір, які випромінюють струмені плазми (джети) і обертаються в одному напрямі. Усі діри розташовуються в центрах своїх галактик.


Ученые полагают, что черные дыры выстроились столь необычным образом на этапе зарождения Вселенной, но не знают, как это произошло.
Вчені вважають, що чорні діри вишикувалися таким незвичайним чином на етапі зародження Всесвіту, але не знають, як це сталося.


Раніше вченим не доводилося спостерігати подібний феномен. Астрономи підрахували, що шанси на те, що чорні діри вишикувалися таким чином випадково складають всього 0,1%. В той же час вони відзначають, що сучасна фізика не може пояснити, чому це сталося.

2Стівен Гокінг та Юрій Мільнер представили проект Breakthrough Starshot. Його метою є створення космічних апаратів та їх відправка до зоряної системи Альфа Центавра. Апарати будуть запускатися за допомогою лазерних променів, що посилаються з Землі, і подорожувати в космосі за допомогою надтонкого і надлегкого "Світлового вітрила".


Кадр из видеопрезентации проекта Breakthrough Starshot показывает, как лазерные лучи отправляют сверхлегкий космический аппарат в дальнее путешествие.
Кадр з відео презентації проекту Breakthrough Starshot показує, як лазерні промені відправляють надлегкий космічний апарат в далеку подорож.


Британський астрофізик і російський мільярдер розраховують, що апарати зможуть розганятися до швидкості, що становить 20% швидкості світла. Це дозволить досягти Альфа Центавра за 20 років.

3Еколог Кетті Степп з Гентського університету придумала, як навчити дерева спілкуватися. Система, створена нею в рамках проекту Twittering Trees, дозволить їм відправляти твіти. Повідомлення будуть містити дані про стан дерев. Першими до Twitter підключилися деякі дерева в німецькому лісі Шорфхайде.


Эколог из Бельгии решила, что деревьям пора научиться пользоваться преимуществами соцсетей.
Еколог з Бельгії вирішила, що деревам пора навчитися користуватися перевагами соцмереж.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Наука ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: