19 жовтня 2017, четвер

Палеонтологи реконструювали вигляд найдавнішого морського хижака

коментувати
Дорослі особини з розвиненими кінцівками могли полювати на досить велику здобич
Зображення: PATRICK LYNCH/YALE UNIVERSITY

Дорослі особини з розвиненими кінцівками могли полювати на досить велику здобич

Палеонтологи з Єльського університету реконструювали вигляд найдавнішого морського хижака, пише N+1 з посиланням на Science.

Зокрема, під час розкопок на північному сході американського штату Айова вчені виявили скам'янілі рештки морських скорпіонів, які можуть виявитися більш давніми ніж аналогічні знахідки, що були зроблені раніше.

Так , дослідники знайшли більше 150 фрагментів стародавніх членистоногих в гірській породі, вік якої становить 467 мільйонів років.

Повідомляється, що тварини, виявлені в ході розкопок, належать до ракоскорпіонів або эвриптерид (Eurypterida). Автори виділили знахідку в окремий рід Pentecopterus - на честь пентеконтери, давньогрецької галери з відкритою палубою, оскільки їх зовнішній вигляд дещо нагадує цей корабель.

Читайте також у розділі Наука:

Найбільші з виявлених особин мали в довжину близько 1,7 метра, але серед скам'янілих залишків є і фрагменти личинок, довжина яких становить від десяти до 15 сантиметрів. Вони мали багато кінцівок і хвіст з шипами, але, на відміну від теперішніх скорпіонів, він був без отруйної залози.

Наприклад, пуголовки з невеликими клешнями могли полювати на невеликих рачків, а дорослі особини з розвиненими кінцівками могли полювати і на більш велику здобич.

У підсумку, дослідники припустили, що знахідка відводить эвриптеридам більш давне походження, ніж вважалося раніше.

 

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Наука ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: