24 жовтня 2017, вівторок

Останній аргумент. Вченi довели, що глобальне потепління впливає на обертання Землі

коментувати
Глобальне потепління призвело до того, що рух полюсів Землі змінило напрям

Глобальне потепління призвело до того, що рух полюсів Землі змінило напрям

Вчені готові запропонувати скептикам, якi сумніваються в реальності глобального потепління, новий і дуже серйозний аргумент. Спостереження показують, що танення полярних льодів призвело до змін в обертанні Землі.

Через масштабне танення льодів, особливо в районі Гренландії, змінюється розподіл ваги всієї планети. Внаслідок цього напрям рух полюсів Землі змінився, стверджують дослідники NASA, які займаються екологією Землі.

Науковий світ стежить за рухом географічного полюса з 1899 року. З тих пір полюс незмінно рухався в бік Канади. Але з недавніх пір, полюс став зміщуватися в протилежний бік - у напрямку Англії. Тобто потеплiння зміщує вісь обертання Землі."Вся справа в масштабному таненнi полярного льоду, - стверджує Суренда Адхікарі, один з авторів дослідження. - Зміщення руху полюсів у порівнянні з минулим століттям дуже значні".

Його колега Ерік Айвенс наводить підрахунки. згідно з яким, починаючи з 2003 року, обсяг крижаного покриву Гренландії скорочувався на 270 трлн кг щорічно.

Однак, мова йде не тільки про чистому скорочення обсягу льоду, але і про зміну географії крижаного покриву, відзначають вчені.

Крига активніше тане в одних регіонах, і скупчується в інших. Так, за словами Айвенса, у західній частині Антарктиди обсяги льоду щорічно скорочуються на 100 трлн кг, а в східній частині, навпаки, спостерігається приріст - приблизно на 70 трлн кг в рік.

Саме по собі зміщення полюсів не несе небезпеки для людини і цивілізації. Проте вчені висловлюють стурбованість результатами дослідження.

"Дослідження показує, наскільки сильно вплив людини на планету", - констатує Джонатан Оуэрпэк, геофізик Арізонського університету.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Наука ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: