17 листопада 2017, п'ятниця

Новий марсохід NASA і найдавніші папіруси Єгипту – кращі наукові фото тижня

коментувати
Новий радіотелескоп MeerKAT ще не добудований, але вже дозволяє робити нові відкриття.
SKA South Africa

Новий радіотелескоп MeerKAT ще не добудований, але вже дозволяє робити нові відкриття.

NASA показало дизайн нового марсохода, який відправиться на Червону планету через 4 роки, а в Каїрському єгипетському музеї виставили на показ найдавніші документи в історії країни.

20 липня виповнилося 40 років з того часу, як перший космічний апарат NASA здійснив посадку на Марсі. До 45-ї річниці цієї події планету почне підкорювати абсолютно новий марсохід. NASA вже розробило його дизайн, а незабаром затвердить його і приступить до складання. Він буде запущений в 2020-му, а до Марса добереться в 2021-му році.


Новый марсоход должен собрать образцы почвы и камней, и в NASA надеются, что со временем их можно будет привезти на Землю / NASA/JPL-Caltech
Новий марсохід повинен зібрати зразки ґрунту і каміння, і у NASA сподіваються, що з часом їх можна буде привезти на Землю / NASA/JPL-Caltech


Хоча новий марсохід схож на нинішній Curiosity, він має більш широкі можливості. Він має у своєму арсеналі більш сучасні камери, а також технологію, що дозволяє використовувати вуглекислий газ, що міститься в атмосфері планети, для виробництва кисню. Марсохід також оснащується мікрофоном і зможе передати на Землю звуки Марса.

В Каїрському єгипетському музеї виставлені папіруси, вік яких складає 4500 тисячі років. Це найдавніші папіруси в історії Єгипту. Документи містять інформацію про життя робітників, які брали участь у будівництві пірамід. Один з них є звітом про роботу матросів, які доставляли вапнякові блоки до піраміди Хеопса в Гізі.


30 древнейших в истории Египта папирусов были найдены в 2013 году и теперь 6 из них выставлены в музее
30 найдавніших в історії Єгипту папірусів були знайдені в 2013 році і тепер 6 з них виставлені в музеї


Вчені отримали перші знімки за допомогою телескопа MeerKAT, який знаходиться в Південно-Африканській республіці. Новий радіотелескоп дозволив астрономам побачити 1300 галактик у тій ділянці Всесвіту, де, як вважалося, їх знаходиться лише 70.


Ученые полагают, что MeerKAT будет особенно полезен в изучении радиогалактик / MeerKAT
Вчені вважають, що MeerKAT буде особливо корисний у вивченні радіогалактик / MeerKAT


Примітно, що MeerKAT ще навіть не добудований. Наразі працює тільки 16 антен-тарілок телескопа з 64. Спорудження телескопа завершиться до кінця наступного року. З часом він увійде в Square Kilometre Array (SKA) – мережі з тисяч антен, розміщених в Австралії і ПАР.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Наука ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: