20 вересня 2017, середа

Нова Зеландія вирішила повернути на Гаваї подарунки Джеймсу Куку

коментувати
Кук був убитий в ході сутички з аборигенами в 1779 році
Цоффані, Йоганн Смерть капітана Джеймса Кука/Wikipedia

Кук був убитий в ході сутички з аборигенами в 1779 році

Нова Зеландія повернула на Гаваї подарунки, подаровані досліднику Джеймсу Куку в 1779 році, повідомляє Російська служба ВВС.

Зокрема, новозеландці повернули унікальний гавайський плащ і шолом з пір'я, які зберігалися в національному музеї Нової Зеландії більше 100 років, побувавши перед цим у кількох приватних колекціях.

Розмови про повернення предметів одягу корінним жителям Гаваїв велися протягом трьох років. У підсумку плащ і шолом були передані представнику корінних гавайців в будівлі музею.

Джеймс Кук був англійським військовим моряком, дослідником, картографом і першовідкривачем, членом Королівського товариства і капітаном Королівських ВМС. Очолював три експедиції з дослідження Світового океану, всі були навколосвітніми.

Під час цих експедицій здійснив ряд географічних відкриттів, обстеживши і наносячи на карту маловідомі і рідко відвідувані до нього частини Ньюфаундленду і східного узбережжя Канади, Австралії, Нової Зеландії, західного узбережжя Північної Америки, Тихого, Індійського і Атлантичного океанів.

Зиму 1779 року провів на Гаваях. Спочатку він був тепло зустрінутий місцевими жителями, отримав від них цінні подарунки, призначені лише для королівської знаті - шолом, плащ з пір'я. Для створення одного плаща потрібні були пір'я приблизно 20 тисяч птахів.

Однак через деякий час його відносини з місцевими жителями погіршилися, і Кук був убитий в ході сутички з аборигенами.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Наука ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: