18 жовтня 2017, середа

Нова Європа. NASA стверджує, що океан супутника Юпітера може бути придатний для життя

коментувати
Наступного 10-річчя NASA відправить до Європи апарат, який дозволить більше дізнатися про супутник Юпітера.
NASA/JPL-Caltech/SETI Institute

Наступного 10-річчя NASA відправить до Європи апарат, який дозволить більше дізнатися про супутник Юпітера.

Вчені вважають, що в надрах Європи може існувати життя, і шанси, що вони не помиляються, стали вище. Нове дослідження NASA показало, що океан, який ховається під поверхнею супутника, схожий на земні.

Дослідники з Лабораторії реактивного руху (ЛРД) NASA знайшли подібність у хімічному складі океану. За їхніми розрахунками, в ньому може вироблятися в 10 разів більше кисню, ніж водню. Таке ж співвідношення існує на Землі. Воно вказує на те, що супутник Юпітера може мати умови, необхідні для існування життя.

За словами, планетолога з ЛРД Стіва Ванса, це означає, що умови в надрах Європи можуть бути більш схожими на земні, ніж вважалося раніше.

"Ми вивчаємо інопланетний океан, використовуючи методи, розроблені для розуміння того, як відбувається рух енергії і поживних речовин на Землі, - каже він. – Кругообіг кисню і водню в океані Європи може бути основною рушійною силою хімічних процесів і існування якого-небудь життя, як і в нас на Землі".

Нове дослідження допоможе у NASA у підготовці до майбутньої місії з вивчення Європи. У 2020-х американське аерокосмічне агентство відправить до Юпітера космічний апарат, який також буде вести спостереження за супутником. Його дослідження допоможуть NASA відповісти на питання, чи дійсно в надрах Європи може ховатися життя.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Наука ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: