25 вересня 2017, понеділок

Німецькі вчені з'ясували, хто і чому любить малобюджетне кіно

коментувати
До 90% прихильників треш-фільмів, на зразок Акулячого торнадо, є чоловіками.
The Asylum via Facebook

До 90% прихильників треш-фільмів, на зразок Акулячого торнадо, є чоловіками.

Дослідники з Німеччини склали портрет типового шанувальника фільмів у жанрі треш і з'ясували, що приваблює глядачів у картинах, які багато хто з них вважає "дешевими".

Автором дослідження виступив кінознавець з Інституту емпіричної естетики товариства Макса Планка у Франкфурті Кейван Саркош. Він провів онлайн-опитування серед шанувальників треш-фільмів. Це дозволило йому більше дізнатися про людей, які надають перевагу подібному кіно, і мотиви, які спонукають їх до перегляду картин з назвами на зразок Акулячий торнадо або Токсичний месник.

Саркош з'ясував, що майже 90% глядачів треш-фільмів є чоловіками з рівнем освіти вище середнього. Вони відрізняються підвищеним інтересом до різних форм мистецтва і не обмежується рамками суто масової або високої культури. Сракош називає їх "всеїдними". Крім того, вони активно діляться враженнями від перегляду в блогах і на форумах.

При цьому прихильники треш-фільмів аж ніяк не сприймають їх серйозно. Більшість учасників опитування визнало, що слово "дешевий" є найбільш підходящим описом для подібних картин.

Що спонукає освічених людей з широким колом культурних інтересів дивитися як правило малобюджетне кіно, яке виходить за рамки загальноприйнятих стандартів і переваг?

"Таким глядачам ці фільми уявляються цікавим і приємним відхиленням від мейнстріму", - говорить Саркош.

Шанувальники треш-фільмів сприймають таке кіно з неабиякою часткою іронії. Тому вони здаються їм смішними і захоплюючими. Від перегляду подібних картин вони очікують позитивної розваги.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Наука ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: