24 вересня 2017, неділя

Німецькі вчені озвучили суму, яку світ заплатив за стихійні лиха останнього століття

коментувати
Найбільше за останнє століття людство заплатило за повені і землетруси.

Найбільше за останнє століття людство заплатило за повені і землетруси.

Стихійні лиха, що відбувалися з 1900 по 2015 рік, спричинили збитки на суму $7 трильйонів і забрали життя 8 мільйонів людей. Такі результати отримали дослідники з Технологічного інституту Карлсруе, проаналізувавши дані про 35000 природних катастроф.

Найбільші збитки за 115 років були викликані повенями, частка яких у загальній сумі становить 40%. Приблизно 25% припадає на землетруси і ще 20% - на урагани. Далі йдуть посухи (12%), пожежі (2%) та виверження вулканів (1%).

В останні роки урагани почали нарощувати свою частку. "Якщо взяти дані з 1960 року, ми побачимо зміни в тенденціях. Урагани отримують більший шматок пирога", - говорить геофізик Джеймс Денілл, додаючи, що в наші дні урагани тягнуть за собою 30% всіх збитків.

У той же час тепер економічні збитки становлять меншу частину від загальної вартості будівель і інфраструктури в світі. Таким чином, відзначають автори дослідження, людство в певному сенсі навчилося пом'якшувати наслідки стихійних лих.

Що стосується рівня смертності, то він є досить незмінним (в середньому, катастрофи забирають життя приблизно 50 тисяч людей на рік). При цьому відносно нинішньої чисельності населення Землі, яка продовжує зростати, частка смертей, викликаних стихійними лихами, знижується.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Наука ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: