23 вересня 2017, субота

Німецькі дослідники успішно випробували універсальну вакцину від раку

коментувати
Німецькі вчені випробували

Німецькі вчені випробували "універсальну вакцину від раку" на декількох людях і отримали обнадійливі результати.

Вчені з Майнцського університету імені Йоганна Гутенберга в Німеччині провели випробування нової вакцини, яка може "навчити" імунну систему людини атакувати будь-який тип ракової пухлини, незалежно від того, в яких органах вона знаходиться.

Німецькі дослідники випробовували свою розробку на мишах. За словами професора Угур Сахіна з Майнцського університету, вакцина показала себе ефективно в боротьбі з "агресивно зростаючими" пухлинами у гризунів.

Крім того, невеликі дози вакцини були введені трьом людям для попередніх тестів. У одного пацієнта зменшилася пухлина в лімфовузлах, яка вважалася злоякісною. У іншого пацієнта протягом 7 місяців після видалення пухлини і вакцинації не спостерігалося повторного виникнення пухлин.

Принцип дії вакцини заснований на введенні шматочків РНК, витягнутих з ракових клітин пацієнта. Це спонукає імунну систему боротися з раковими клітинами. Передбачається, що, змінюючи РНК-складову вакцини, можна навчити імунну систему боротися з будь-яким типом раку. За словами Сахіна, дана розробка може стати "вакциною універсального застосування для імунотерапії раку".

Звістка про прорив німецьких вчених була сприйняті неоднозначно. Професор Алан Мерчер з Інституту досліджень раку в Лондоні назвав розробку німецьких колег "цікавою", проте їм ще належить довести, що вона зможе принести реальну користь пацієнтам.

Голова благодійної організації Worldwide Cancer Research Хелен Ріппон вважає, що німецькі вчені отримали "захоплюючі" і "багатообіцяючі" результати, але також проявила обережність.

"Однак потрібно більше тривалих досліджень на більшій кількості пацієнтів з різними типами раку, перш ніж ми зможемо сказати, що створили універсальну вакцину від раку", - говорить Ріппон.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Наука ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: