19 листопада 2017, неділя

Нічим дихати. Вчені остерігаються значного падіння рівня кисню в океанах до 2030

коментувати
Зниження рівня кисню в океанах поставить під загрозу морських мешканців.

Зниження рівня кисню в океанах поставить під загрозу морських мешканців.

Національний центр атмосферних досліджень (NCAR) США стверджує, що вже зараз в деяких куточках світу спостерігається зниження рівня кисню в океанах. До 2030-2040 років його нестача стане помітною практично по всьому світу.

Вченим відомо, що кліматичні зміни з часом призведуть до падіння рівня кисню в океанах, поставивши під загрозу численних морських мешканців: риб, крабів, кальмарів і інших. Однак поки що важко визначити, наскільки сильний цей ефект в даний час.

"Оскільки концентрація кисню в океанах дуже мінлива, через вітри і температуру на поверхні, складно пов'язати її зниження з кліматичними змінами, - говорить Меттью Лонг з NCAR. – Нове дослідження показує, коли вплив кліматичних змін виявиться сильнішим за природну мінливість".

В даний час зниження рівня кисню помітно в південній частині Індійського океану і в деяких регіонах Тихого і Атлантичного океанів. До 2030-2040 його можна буде помітити і в інших куточках світу, за винятком зон на схід від узбережжя Африки, Австралії та Південно-Східної Азії. Тут ефект кліматичних змін можна буде побачити тільки до кінця століття.

За словами Лонга, потрібно продовжити "постійні і всеосяжні спостереження за океанами". Це допоможе краще оцінити вплив кліматичних змін і порівняти реальний стан речей з прогнозами вчених.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Наука ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: