24 вересня 2017, неділя

Несподіваний поворот. Данські вчені заявили, що зайва вага продовжує життя

коментувати
Датські вчені виявили, що у людей, чий індекс маси тіла вказує на надлишкову вагу, тривалість життя може бути більше, ніж у тих, у кого цей показник відповідає нормі.
Joshua Rappeneker via Flickr

Датські вчені виявили, що у людей, чий індекс маси тіла вказує на надлишкову вагу, тривалість життя може бути більше, ніж у тих, у кого цей показник відповідає нормі.

Масштабне дослідження, яке проводилося в Данії протягом майже 40 років, виявило зв'язок надмірної ваги з більшою тривалістю життя.

Дослідженням керував біохімік з Університетського шпиталю Копенгагена Бьорг Нордестгаард. Він з колегами проаналізував медичні дані більше 100 тисяч дорослих данців, яких набирали групами з 1976 по 2013 рік.

Вивчення цієї інформації показало, що за минулі роки індекс маси тіла (співвідношення ваги і зросту людини), пов'язаний з найменшим ризиком передчасної смерті, виріс з 23,7 до 27.

Якщо індекс маси (ІМТ) тіла дорівнює 27, то вважається, що людина має надмірну вагу. ІМТ від 18,5 до 24,9 вважається нормою. Якщо ж цей показник дорівнює або перевищує 30, це означає, що людина страждає від ожиріння.

Результати дослідження данських вчених розходяться з поширеною думкою, що найбільшою тривалістю життя відрізняються представники "нормальної" вагової групи. Їх дані показують, що за останні 40 років ця перевага перейшла до людей з надмірною вагою.

Як зазначає Бек Крю з сайту ScienceAlert, це "дозволяє припустити, що, або наше уявлення про "нормальну" вагу помилково, або між нашою вагою і станом здоров'я існує більш складний зв'язок, ніж вважалось раніше".

Рексфорд Ахіма з Медичної школи Пенсільванського університету коментує відкриття данців так: "Одного лише ІМТ може бути недостатньо, щоб робити прогнози про здоров'я і ризик смерті людини".

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Наука ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: