20 жовтня 2017, п'ятниця

Не так швидко: 3 професії, в яких роботи не зможуть замінити людини

коментувати
Роботи не зможуть замінити людей в тих сферах діяльності, де особливо важливий людський фактор.

Роботи не зможуть замінити людей в тих сферах діяльності, де особливо важливий людський фактор.

Раніше в цьому місяці експерти Merrill Lynch представили велику доповідь щодо розвитку робототехніки. В ній містяться прогнози з приводу того, як роботи змінять економіку, виробництво і суспільство. Зокрема, порушена тема працевлаштування. Тим, хто побоюється, що в майбутньому розумні машини позбавлять людину роботи, висновки Merrill Lynch не особливо сподобаються.

Експерти вважають, що в ряді галузей (наприклад, в автомобільній) роботи витіснять людей і до 2025-го року будуть виконувати 45% виробничих завдань. Це на 35% більше, ніж сьогодні. З іншого боку, поширення роботів буде супроводжуватись появою нових професій, а деяких фахівців вони не замінять ніколи.

Вчителі


Chicago 2016 via Flickr
Chicago 2016 via Flickr


Роботи не зможуть замінити вчителів. А все тому, що людина краще здатна зрозуміти іншу людину на емоційному рівні. Так вважає футуролог, член Всесвітньої академії наук і мистецтв Йен Пірсон. За його словами, робот не зможе зрозумітм процес розвитку дитини, тому що сам не проходить цей шлях.

Поліцейські


Elliott Plack via Flickr
Elliott Plack via Flickr


Здавалося б, використання роботів в поліції, найбільш розумним кроком, який дозволить людині менше піддавати себе небезпеці. Однак і тут розумні машини не зможуть перехопити ініціативу. Причина криється у здатності людини приймати рішення, ґрунтуючись не тільки на цифрах і фактах.

"Більшості з нас не потрібен робокоп. Ми радше хочемо бачити поліцейського, який приймає людяні рішення, а не машину, яка просто зв'язується з базою даних, бачить той чи інший злочин і починає стріляти", - вважає Йен Пірсон.

Керівники

Лідерські якості. Це роботи не зможуть відняти у людей. Здатність надихати і мотивувати, апелюючи до почуттів. Пірсон впевнений, що це машинам не під силу. Ось що він каже: "Це робота для людини. Я не уявляю, щоб люди йшли за R2D2, як за лідером".


Wonderlane via Flickr
Wonderlane via Flickr


У той же час, на думку футуролога, поява роботів суттєво полегшить роботу керівників. Особливо в сферах діяльності, пов'язаних з пошуком і обробкою даних. Ці завдання вони зможуть перекласти на плечі машин, у той час як самі стануть більше часу проводити на зустрічах і за розмовами з колегами, підтримуючи бойовий дух колективу.

Що ж, роздуми Йена Пірсона лише підтверджують те, про що нам говорить наукова фантастика. Машини зможуть багато в чому перевершити людей, але у нас завжди буде головний козир – людяність.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Наука ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: