21 вересня 2017, четвер

Не передаємо за проїзд: на вулицях Греції з'явилися перші безпілотні автобуси

коментувати
Мешканці грецького міста Трикала можуть користуватися послугами безпілотних автобусів безкоштовно.
© Трікала - CityMobil2

Мешканці грецького міста Трикала можуть користуватися послугами безпілотних автобусів безкоштовно.

Ще влітку поточного року вулицями грецького міста Трікала роз'їжджали безпілотні автобуси. Проте до недавнього часу пасажирів вони не брали. Тепер ситуація змінилася, і городяни можуть вільно користуватися новим видом громадського транспорту. Причому безкоштовно, повідомляє Popular Science.

"Вперше хтось наважився вивести повністю автономний транспортний засіб на дороги", - каже Ангелос Амдітіс з Інституту комунікації і комп'ютерних систем, співробітники якого залучені до проекту створення безпілотного громадського транспорту.

В жодному з 6 таких автобусів немає водія, який би міг перехопити управління при необхідності. Тому на процес пересування накладено кілька суворих правил. Безпілотні автобуси не можуть розвивати швидкість понад 19 км/ч. Їм заборонено змінювати смугу. Якщо на шляху автобуса виникає перешкода, машина повинна просто стояти на місці, поки перешкода не зникне. За словами Амдітіса, це необхідні заходи, оскільки у випадку аварії з участю безпілотника може початися "політичний бардак".

Випробування в Трикалі є частиною європейського проекту CityMobil2. Його метою є розвиток транспорту в містах з невеликим населенням, де недостатньо мешканців, щоб будувати масштабну автобусну мережу або метро, але є жителі (літні люди або люди з обмеженими можливостями), яким потрібен комфортний спосіб пересування.

Парк безпілотних автобусів в Трікалі був створений компанією Robosoft виключно для випробувань. Вони курсуватимуть вулицями міста до березня 2016-го. Після цього будуть підведені підсумки роботи, оцінена реакція пасажирів, городян і місцевої влади. Якщо адміністрація Трикали вирішить і далі користуватися безпілотним транспортом, доведеться закуповувати автобуси.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Наука ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: