19 жовтня 2017, четвер

NASA виявило тектонічну активність на Меркурії

коментувати
На Меркурії виявили сліди давніх землетрусів
Фото: NASA

На Меркурії виявили сліди давніх землетрусів

Меркурій виявився другий тектонічно активною планетою нашої Сонячної системи після Землі..

До недавнього часу, Земля вважалася єдиною тектонічно активною планетою в нашій Сонячній системі - ця її особливість вплинула в тому числі і на зародження життя, пише Science Alert.

Але в NASA в кінці вересня оприлюднили докази того, що на крихітному Меркурії є така сама геологічна активність під його поверхнею, в тому числі зрушення шматків кори і поява ліній розломів на поверхні.

В основу нової роботи покладено аналіз знімків, зроблених зондом Messenger. Зокрема, за 18 місяців до аварії зонда вчені знизили його орбіту що дозволило отримати більш детальні фотографії поверхні. Результати показали, що, крім великих — заввишки у кілька кілометрів — уступів, ландшафт Меркурія містить малі — довжиною в кілька сотень метрів. Останні при цьому розташовані в невеликих молодих кратерах.

Як зазначають автори, наявність подібних уступів може свідчити про те, що тектонічна активність планети припинилася не раніше ніж 50 мільйонів років тому. Не виключається, що геологічні процеси на Меркурії тривають і зараз.

"Молодий вік маленьких уступів означає, що Меркурій схожий на Землю як тектонічно активну планету, з новими розломами, які, ймовірно, і сьогодні формують контури планети", - сказав провідний дослідник Смітсонівського інституту у Вашингтоні Том Уоттерс.

Раніше повідомлялося, що землетруси на Марсі раніше вивільняли достатню кількість водню для того, щоб у глибинах планети могла існувати життя у вигляді мікробів.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Наука ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: