21 вересня 2017, четвер

NASA показали знімок неповторної спіральної галактики

коментувати
Галактика має неповторний зовнішній вигляд
Фото: NASA

Галактика має неповторний зовнішній вигляд

Оптичний телескоп Hubble отримав знімок особливої галактики NGC 613.

Від інших зображень спіральних галактик цей знімок відрізняє наявність "перемички" у центральній частині, повідомили в американському космічному агентстві NASA.

Так звана "перемичка" являє собою витягнуту структуру з пилу, що проходить через центр галактики. Дослідники стверджують, що подібний потік пилу є і в центрі Чумацького Шляху.

NGC 613 - типова спіральна галактика. Вона знаходиться в південному сузір'ї Скульптора на відстані 65 мільйонів світлових років від Землі. Галактика має невелике, але яскраве ядро і щонайменше дві широкі спіральні гілки. Тим не менш, зовнішній вигляд галактики неповторний.

NGC 613 була відкрита в 1798 році знаменитим британським астрономом німецького походження Вільямом Гершелем. В телескоп вона постала у вигляді невеликої туманної плямочки. У 1888 році Джон Дреєр включив об'єкт у свій Новий загальний каталог туманностей і скупчень зірок під номером 613.

Раніше оптичний телескоп Hubble отримав вражаюче зображення самотньої галактики NGC 6503, розташованої в космічній галузі Local Void (Місцева Порожнеча).

НВ

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Наука ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: