24 вересня 2017, неділя

NASA оприлюднило список найбільших культурних змін за 15 років

коментувати
За роки існування МКС соціальні мережі витіснили інтернет-чати, з'явилася технологія надувних космічних модулів, а сама станція стала більше.
© NASA

За роки існування МКС соціальні мережі витіснили інтернет-чати, з'явилася технологія надувних космічних модулів, а сама станція стала більше.

За 15 років існування Міжнародної космічної станції на Землі відбулося чимало культурних змін, які позначилися і на житті астронавтів. NASA порівняло 2000 і 2015 роки, щоб знайти в них спільне та відмінне..

Днями Міжнародна космічна станція відзначила 15-річний ювілей. З такої нагоди, американське аерокосмічне агентство NASA вирішило поглянути в минуле і пригадати найбільш значні зміни, що відбулися в культурі, побуті і технологіях жителів Землі і астронавтів за час існування МКС. Між 2000 і 2015 виявилося багато відмінностей, але і спільного чимало.

У 2000-му Емінем випустив пісню The Real Slim Shady. Сьогодні музика цього виконавця числиться в плейлисті астронавта Скотта Келлі, який називається Songs of a Year In Space (Пісні для року в космосі).

Істотний стрибок стався у розвитку зв'язку. У 2000-му році мобільні телефони ще не були поширені в таких масштабах, як зараз. Сьогодні астронавти можуть брати участь у відеочатах зі своїми рідними і близькими на Землі.

У 2000-му році Том Хенкс в самоті виживав на острові у фільмі Ізгой. Сучасного Робінзона звуть Метт Деймон і волю до життя він проявляє на іншій планеті в картині Марсіанин.

У 2000-му Скотт Келлі літав на шатлі «Діскавері» і обслуговував телескоп Хаббл. Сьогодні астронавт бере участь в експерименті, в рамках якого йому доведеться провести на МКС цілий рік. Так довго в космосі ще ніхто не жив.

15 років тому компанія Sony випустила PlayStation 2. У цьому році на станцію доставлять окуляри віртуальної реальності Hololens, які повинні допомогти астронавтам швидше справлятися з роботою на станції.

У перший рік нового тисячоліття спілкування в інтернеті здійснювалося через чати. Тепер астронавти можуть прямо в космосі користуватися Twitter, Facebook і іншими соціальними мережами.

У 2000-му році Брітні Спірс потрапила на Марс в кліпі на пісню Oops!...I Did It Again. Тепер до експедиції до червоної планети в своєму музичному відео Drag Me Down готуються учасники групи One Direction.

За минулі 15 років змінилася сама станція. Тоді вона ще перебувала у стадії спорудження. Сьогодні вона важить 453592 кг і за розмірами порівнянна з футбольним полем.

У 2000-му своєрідним ноу-хау були надувні меблі. Сьогодні до Міжнародної космічної станції збираються прилаштувати надувний модуль, розроблений компанією Bigelow. Для монтажу необхідно тільки приєднати його до стикувального шлюзу і наповнити стисненим повітрям.

І в 2000, і в 2015 році тема космосу була обрана для обкладинки журналу Time.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Наука ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: