22 вересня 2017, п'ятниця

На північному полюсі супутника Сатурна знайшли сніговика

коментувати
Три кратера, які перетинають численні тріщини утворили сніговика
Фото: nasa.gov

Три кратера, які перетинають численні тріщини утворили сніговика

Станція Cassini виявила на північному полюсі Енцелада (одного із супутників Сатурна) численні розломи, а також три кратера, що формують зображення снеговикв.

Знімки отримані 14 жовтня 2015 року, коли апарат знаходився на відстані 1839 кілометрів від поверхні Енцелада. В даний час це найбільш якісні зображення північного полюса, наявні в розпорядженні вчених, повідомили в американському космічному агентстві NASA.

На зображеннях помітні три кратера, які перетинають численні тріщини. Тріщини в районі південного полюса та екватора Енцелада раніше фотографувала станція Cassini. Такі структури на півночі супутника NASA за допомогою Cassini сфотографировало вперше. Дані, одержані нею, будуть передаватися на Землю протягом кількох днів.

Наступного разу станція Cassini пролетить поряд з Энцеладом 28 жовтня і 19 грудня 2015 року. Станція повинна пролетіти через шлейф, що складається з заморожених частинок, які вивергає кріовулканами Енцелада, і зібрати дані про їх склад.

Це може допомогти вченим уточнити існуючі моделі внутрішньої будови супутника Сатурна, зокрема, температурні умови в його підлідному океані, в існування якого більшість вчених вже не сумніваються.

Раніше NASA опублікувало нову фотографію двох супутників Сатурна - Мимаса і Пандори.

НВ

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Наука ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: