24 вересня 2017, неділя

На Близькому Сході знайдені останки корабля великого першовідкривача Васко да Гами

коментувати
На місці аварії корабля Васко да Гами була знайдена унікальна монета індіо, яких у всьому світі існує всього дві.
© Bluewater Recoveries

На місці аварії корабля Васко да Гами була знайдена унікальна монета індіо, яких у всьому світі існує всього дві.

Біля берегів Оману був знайдений затонулий корабель "Есмеральда", який входив до складу другої експедиції Васко да Гами в Індію. Як зазначає Міністерство спадщини і культури Оману, це найстаріший із знайдених кораблів, що належать до епохи великих географічних відкриттів.

Місцезнаходження затонулого судна було встановлено в 1998 році, якраз до 500-річного ювілею першого плавання португальського мандрівника в Індію. Проте до його вивчення археологи приступили тільки в 2013-м. Розкопки тривали 2 роки. Їх очолював Девід Мірнс з компанії Bluewater Recoveries, який і визначив місце розташування корабля після вивчення історичних документів.

Уламків самого дерев'яного судна відшукати не вдалося. Однак на місці катастрофи було знайдено понад 2800 артефактів, які і допомогли з ідентифікацією корабля. Серед знахідок опинився бронзовий дзвін з написом "498", що вказує на рік будівництва судна – 1498-й. Також археологи знайшли золоті монети, викарбувані в Лісабоні в 1495-1501 роках і надзвичайно рідкісну срібну монету під назвою індіо. Вони випускалися спеціально для торгівлі з Індією.


Oman Ministry of Heritage and Culture via Facebook
Oman Ministry of Heritage and Culture via Facebook


За словами Мірнса, це другий з виявлених екземплярів індіо в світі. Завдяки цій монеті і вдалося ідентифікувати корабель. Монеті і гарматним ядрам з літерами "VS" на них.


© Bluewater Recoveries
© Bluewater Recoveries


Вважається, що це ініціали Вісенте Содре – капітана "Есмеральди", який був дядьком Васко да Гамі по материнській лінії. Він разом зі своїм братом Брашем, який очолював корабель "Сан-Педро", повинен був патрулювати води південно-західного узбережжя Індії і охороняти маршрут до неї. Замість цього брати відправились в Аденську затоку, де займалися грабунком арабських кораблів.

У травні 1503 вони кинули якір неподалік від острова Аль Халланья, який нині належить Оману. Братів Содре попереджали, що насувається сильний шторм, але вони вважали, що їхні кораблі зможуть встояти. Проте буря виявилася сильнішою і "Сан-Педро" разом з "Есмеральдою" були розбиті об скелі і затонули.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Наука ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: