23 вересня 2017, субота

Миттєве тонування. Вчені створили скло, що швидко затемнюється

коментувати
Вчені з массачусетського технологічного інституту вважають, що вікна, що затемнюються, дозволять істотно економити на кондиціонерах.
Scott Wylie via Flick

Вчені з массачусетського технологічного інституту вважають, що вікна, що затемнюються, дозволять істотно економити на кондиціонерах.

Дослідники з Массачусетського технологічного інституту (МТІ) створили розумне скло, яке може швидко затемнюватись і не вимагає постійних витрат електроенергії.

Американські вчені визнають, що в даний час існують технології, що дозволяють створювати скло, що затемнюється. Однак у них існують свої недоліки: низька швидкість і ступінь затемнення, а також необхідність постійного споживання електроенергії. Дослідники з массачусетського технологічного інституту розробили технологію, що дозволяє обійти ці недоліки.

Для створення нового розумного скла вони використовували матеріали, відомі як метал-органічні каркаси (МОК). Протягом 20 років МОК цінувалися за їх здатність вбирати гази, але вчені МТІ вирішили використовувати їх здатність проводити електрони і іони з високою швидкістю.


Khalid Abdulaziz Kaabi/Dennis Sheberla/Massachusetts Institute of Technology
Khalid Abdulaziz Kaabi/Dennis Sheberla/Massachusetts Institute of Technology


Матеріал, який вони створили, може затемнюватись, перетворюючись з прозорого на темний, швидше за нині існуючі аналоги. При цьому електроенергія споживається лише тоді, коли матеріал потрібно затемнити або повернути йому прозорість.

Дослідники відзначають, що дана розробка може сприяти "досить суттєвої економії електроенергії". За словами професора хімії Мірча Дінка з МТІ, в сонячних країнах вікна, що затемнюються, дозволять істотно заощадити на використанні кондиціонерів. Крім того, розробка може бути використана для створення дисплеїв, схожих на ті, що використовуються в електронних книгах.

Автори відкриття вже випробували властивості нового матеріалу в лабораторних умовах, а тепер планують побудувати демонстраційний прототип, щоб показати його потенційним інвесторам та обчислити вартість виробництва вікон, що затемнюються.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Наука ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: