19 вересня 2017, вівторок

Мисливець за астероїдами NASA знайшов з десяток об'єктів, які можуть загрожувати Землі

коментувати
Космічний телескоп NEOWISE був запущений в 2013-му році після дворічної перерви, і тепер стежить за космічними об'єктами, які можуть загрожувати Землі.
NASA/JPL-Caltech/UCAL/MPS/DLR/IDA

Космічний телескоп NEOWISE був запущений в 2013-му році після дворічної перерви, і тепер стежить за космічними об'єктами, які можуть загрожувати Землі.

У минулому році космічний телескоп NEOWISE нарахував 8 потенційно небезпечних астероїдів – об'єктів, які можуть наблизитися до Землі на досить близьку відстань і мають досить великі розміри, щоб завдати серйозної шкоди у разі зіткнення.

NEOWISE запрацював в грудні 2013 року. Його місія полягає в пошуку та вивченні астероїдів і комет, які проходять ближче до Землі. За 2 роки за допомогою телескопа було вивчено 19000 об'єктів. З них 439 були класифіковані як навколоземні об'єкти. Про 72 з них вчені до цього не знали.

"NEOWISE відкриває великі навколоземні об'єкти, доповнюючи нашу наземну мережу телескопів, що працюють у видимому діапазоні, - розповідає Емі Майнцер з Лабораторії реактивного руху NASA. – Завдяки NEOWISE було відкрито 250 нових космічних об'єктів, у тому числі 72 навколоземних".

Спочатку NEOWISE мав дещо інше ім'я – WISE. Він був запущений в 2009, але два роки потому NASA "приспало" його після закінчення основної місії. У 2013-му він був знову активований, отримав нове завдання і став шукати об'єкти, які можуть нести потенційні загрози для Землі.

Потенційно небезпечними об'єктами, до яких відноситься і 8, відкритих NEOWISE в минулому році, вважаються ті, що підходять до Землі на відстань 0,05 астрономічної одиниці або менше 7,4 мільйона кілометрів. Навколоземними називаються ті, що наближаються до Землі менше ніж на 1,3 а.е.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Наука ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: