22 вересня 2017, п'ятниця

Мисливець на екзопланети. NASA побудує спеціальний пристрій для пошуку нових світів

коментувати
Створення пристрою для пошуку екзопланет обійдеться в $10 мільйонів.
Mark Hanna/NOAO/AURA/NSF

Створення пристрою для пошуку екзопланет обійдеться в $10 мільйонів.

NASA та Національний науковий фонд США (NSF) завершили формування команди фахівців, які займуться створенням пристрою, призначеного для пошуку планет за межами сонячної системи.

Наступні три роки команда під керівництвом професора Суврата Махадевана з Університету штату Пенсільванія буде працювати над створенням пристрою. Коли він буде готовий (в 2019-му), його встановлять на 3,5-метровий телескоп WIYN, який розташовується в національній обсерваторії Кітт-Пік в Арізоні. Його створення обійдеться в $10 мільйонів.

Пристрій носить ім'я NEID. Це скорочена назва від повної NN-EXPLORE Exoplanet Investigations with Doppler Spectroscopy. Крім того, в перекладі з мови народу Папаго NEID означає "відкривати".

За словами Джейсона Райта з Університету Пенсільванії, який входить до складу науково-консультативної групи проекту, NEID буде використовуватися для пошуку планет земного типу. Коли робота над NEID буде завершена, доступ до нього отримають астрономи зі всього світу.

Партнерство NASA і NSF, в рамках якого реалізується проект, було укладено минулого року. Його метою є забезпечення наукового співтовариства інструментами, які посприяють розвитку экзопланетології.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Наука ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: