27 вересня 2017, середа

Медики: у 10% дітей є імунітет від СНІДу

коментувати
Електронна мікрофотографія лімфоцита людини, зараженого ВІЛ. Сам вірус виділили зеленим кольором
Фото: Вікіпедія

Електронна мікрофотографія лімфоцита людини, зараженого ВІЛ. Сам вірус виділили зеленим кольором

Британські лікарі виявили, що в середньому кожен десятий ВІЛ-інфікована дитина не хворіє на СНІД.

Дослідження лікарів з Оксфордського університету показало, що імунна система таких дітей не реагує на вірус імунодефіциту і, таким чином, залишається у незайманому стані. Це відкриття може послужити початком розробки нової імунної терапії для боротьби з ВІЛ-інфекцією, повідомляє BBC.

Британські медики проаналізували кров 170 дітей з Південної Африки, заражених ВІЛ. Жоден з них не вживав антиретровірусні препарати, однак у жодного з них ВІЛ не переріс у СНІД.

При цьому аналізи показали, що в кожному мілілітрі крові заражених дітей перебували десятки тисяч вірусних частинок, які пригнічували імунітет. Теоретично така кількість сторонніх тіл повинна була б виснажити імунну систему дітей спробами боротьби з цією інфекцією, а самі носії повинні були б серйозно захворіти, але нічого цього не сталося.

Один з авторів дослідження, професор Філіп Гоулдер з Оксфордського університету, заявив, що "їх імунна система просто ігнорує небезпечний вірус - настільки, наскільки це взагалі можливо. А в більшості випадків розпочинати війну проти вірусу - саме пропаща справа".

Професор Гоулдер зазначив, що головним результатом дослідження став зовсім інший погляд на проблему ВІЛ. Виявилося, що небезпечний не стільки сам вірус, скільки реакція на нього імунної системи.

Медики виявили, що у 10% ВІЛ-інфікованих дітей імунна система веде себе дуже схоже на імунну систему 40 видів мавп, заражених аналогічної інфекцією: вірусом імунодефіциту африканських мавп, або ВІМ. Слід зазначити, що такий незвичайний захист від ВІЛ зустрічається майже виключно у дітей.

Імунна система дорослих робить все можливе, щоб покінчити з ВІЛ, але ця війна практично завжди закінчується повним ураженням. До речі, саме тому вітрянка у дорослих протікає набагато важче, ніж у дітей - через більш агресивної реакції дорослої імунної системи.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Наука ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: