13 грудня 2017, середа

Марс і Земля підійшли на рекордно близьку відстань одне до одного

коментувати
Завдяки рідкісному зближенню з Землею ще тиждень Марс буде яскраво виділятися на зоряному небі.
NASA/ESA/Hubble Heritage Team (STScI/AURA)/J. Bell (ASU)/M. Wolff (Space Science Institute)

Завдяки рідкісному зближенню з Землею ще тиждень Марс буде яскраво виділятися на зоряному небі.

30 травня відстань між Землею і Марсом склала 75,6 млн кілометрів. Так близько планети не були одна до одної більше 10 років.

У середньому відстань між нашою планетою і Марсом становить близько 225 млн кілометрів. Однак дистанція може збільшуватися аж до 400 млн кілометрів, коли планети знаходяться по різні боки від Сонця.

Востаннє Червона планета підходила так близько до нашої в 2005 році. Тоді нас відділяло 69,2 млн кілометрів. Рекордно близька дистанція була зафіксована в 2003-му році. Тоді Землю від Марса відділяло всього 56,3 млн кілометрів. У NASA запевняють, що такого зближення не спостерігалося більше 60 тисяч років.

Завдяки зближенню планет в травні, ще з середини місяця Марс особливо яскраво виділявся на тлі зоряного неба. Червона планета залишиться такою ж яскравою протягом тижня і почне бліднути тільки в середині червня.

12 травня космічний телескоп Hubble зробив знімок Марса з рекордно близької відстані. Тоді Червону планету від нашої відділяло близько 80,4 млн кілометрів. Фотографія вийшла надзвичайно детальною – на ній можна розглянути об'єкти, що налічують від 32 до 48 кілометрів у поперечнику.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Наука ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: