21 жовтня 2017, субота

Лист Христофора Колумба, викрадений у минулому столітті, повернулося законним власникам

коментувати
У 1992-му році приватний колекціонер купив вкрадений лист Колумба за $300 тисяч, а тепер він коштує більше мільйона.

У 1992-му році приватний колекціонер купив вкрадений лист Колумба за $300 тисяч, а тепер він коштує більше мільйона.

Лист Христофора Колумба було вкрадено з Ріккардіанської бібліотеки у Флоренції більше 20 років тому. Італійська влада оголосила, що тепер воно повернулося в країну.

Колумб написав лист в 1493 році на кораблі Нінья по дорозі назад до Європи. Воно було адресоване іспанському королівському подружжю Фердинанду і Ізабеллі і містило звістку про відкриття Нового Світу. Текст був перекладений на латинь, розмножений і поширений по Європі, щоб рознести звістки про те, що Іспанія знайшла нові землі.

Таких копій у всьому світі збереглося досить мало, і одна з них зберігалася у флорентійській бібліотеці. Коли саме воно було вкрадено, невідомо, оскільки сам факт пропажі розкрився лише в 2012-му році. Тоді Міністерство внутрішньої безпеки США отримало наводку, що оригінал був вкрадений і замінений підробкою.

Розслідування показало, що в 1992 році оригінал був проданий приватному колекціонерові за $300 тисяч. Таким чином, лист було вкрадено щонайменше 24 роки тому і 20 років про це ніхто не знав. Втім, не виключено, що крадіжка сталася набагато раніше. За словами директора Ріккардіанської бібліотеки, це могло статися ще в 1950 році.

У 2004-му лист Колумба осілв у Бібліотеці Конгресу США, а тепер американська влада повернула його законним власникам. "Через 500 років після того, як лист було написано, він знову здійснив подорож до Америки і назад", - сказав міністр культурної спадщини і культурної діяльності Італії Даріо Франческіні.

Крім очевидної історичної цінності, лист представляє і матеріальну цінність. За оцінками експертів, в даний час його вартість становить близько 1 мільйона євро. Швидше за все, тепер лист повернеться в Ріккардіанську бібліотеку.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Наука ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: