13 грудня 2017, середа

Легендарні подробиці. Вчені вирахували маршрут Ганнібала через Альпи

коментувати
Знайдено точне місце, в якому легендарний карфагенський полководець Ганнібал перетнув Альпи під час Другої Пунічної війни

Знайдено точне місце, в якому легендарний карфагенський полководець Ганнібал перетнув Альпи під час Другої Пунічної війни

Група англійських та ірландських учених з'ясувала деталі маршруту легендарного карфагенського полководця Ганнібала через Альпи під час Другої Пунічної війни.

Один з найяскравіших моментів в Античній історії - перехід кумира всіх школярів Ганнібала через Альпи - набуває більш точні обриси. Дослідники з декількох британських університетів виявили точне місце, де армія великого карфагенського полководця перетинала Альпи.

Результати дослідження опубліковані в авторитетному журналі Archaeometry.

Дослідники стверджують, що перехід був зроблений через перевал Коль де ля Травесет, на південний схід від сучасного французького міста Гренобль. Прийти до такого висновку ученим допомогли сліди кінських відходів, знайдені неподалік від перевалу.


Ученые обнаружили место, где Ганнибал пересек Альпы, благодаря остаткам лошадиного навоза / Фото - Королевский университет Белфаста
Вчені виявили місце, де Ганнібал перетнув Альпи, завдяки залишкам кінського гною / Фото - Королівський університет Белфасту


Радіовуглецевий аналіз дозволив датувати вiдходи приблизно 200 р до н. е. Це відповідає датування походу Ганнібала.

Скупчення вiдходiв було випадково виявлено під час геологічної експедиції.

Раніше було прийнято вважати, що найбільш імовірним місцем переходу Ганнібала через Альпи був перевал Коль де Клапье, поблизу сучасного французького П'ємонту. Зокрема, на це місце зазначає римський історик Тіт Лівій, який жив через два століття після Пунічних воєн.

Саме у цих місцях намагався знайти сліди переходу Ганнібала Наполеон Бонапарт, який щиро захоплювався стародавніми полководцем.

На думку дослідників, важкий і небезпечний перевал Коль де дя Травесерт був обраний Ганнібалом як неочевидний, а тому і надійний прохід через Альпи. У решти перевалів Ганнібала могли підстерігати галли.

Легендарний Ганнібал прийшов до Італії приблизно у 218-201 рр. до н. е. і ледь не захопив Рим. Цей конфлікт увійшов в історію як Друга Пунічна війна. Вирішальним моментом її було раптове вторгнення армії Ганнібала в кількості близько 20 тис. солдатів в Італію з Іспанії через Альпи.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Наука ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: