26 вересня 2017, вівторок

Курс на Схід. Вірус Зіка підбирається до Росії і Грузії

коментувати
За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, для 18 європейських країн загроза поширення вірусу Зіка є середньою.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, для 18 європейських країн загроза поширення вірусу Зіка є середньою.

Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) заявляє, що до літа вірус Зіка, що несе загрозу вагітним жінкам та їхнім нащадкам, може поширитися на Європу. До зон підвищеного ризику відноситься чорноморське узбережжя Росії та Грузії, а також острів Мадейра.

ВООЗ рекомендує європейським країнам знищити місця розмноження комарів Aedes aegypti, які є переносниками вірусу, повідомляє BBC. Крім того, експерти радять переконатися, що люди, особливо вагітні жінки, маєть всю інформацію про наслідки, які несе дане захворювання.

За словами професора Джиммі Вітворта з Лондонської школи гігієни і тропічної медицини, загроза поширення вірусу Зіка в Європі цілком реальна. "Основний переносник Зіку Aedes aegypti є тільки на Мадейрі і в чорноморському регіоні, але інший вид москітів, Aedes albopictus, поширений більше і також здатний переносити вірус, хоч і не так ефективно", – говорить він.

За словами Вітворта, жителі країн Південної Європи мають бути особливо пильними та вживати всі можливі заходи безпеки при поїздках за кордон, щоб не підхопити захворювання.

ВООЗ стверджує, що для 18 європейських країн, зокрема Іспанії, Італії, Греції та Франції загроза поширення вірусу є середньою. Ще для 36 країн загроза є низькою або дуже низькою.

Нинішній спалах Зіка зародився в 2013-2014 роках, імовірно у Французькій Полінезії. До кінця 2014-го вірус дістався до Західного півкулі і охопив ряд країн Південної та Північної Америки. Зіка загрожує вагітним жінкам, оскільки може призводити до розвитку у новонароджених дітей мікроцефалії –захворювання, яке супроводжується значним зменшенням розмірів головного мозку і черепа.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Наука ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: